NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

środa, 29 lutego 2012

Mieszkaniec Północnej Osetii, oskarżony o zabójstwo swoich bliskich, nigdy nie był Świadkiem Jehowy

29 lutego 2012 roku

W dniu wczorajszym niektóre media podały, że 52-letni Taimuraz Biedoszwili, mieszkaniec wsi Zawodskoj (Republika Północnej Osetii), popełnił brutalne morderstwo na swojej matce i siostrzenicy. Ranił także nożem swojego brata, a następnie próbował popełnić samobójstwo. Niestety, w niektórych wiadomościach błędnie twierdzono, że Taimuraz Biedoszwili jest Świadkiem Jehowy i że strach przed Armagedonem oraz pragnienie, aby swoich krewnych przyłączyć do wiary Świadków Jehowy skłoniły go do popełnienia tak haniebnego przestępstwa. Według dostępnych informacji Taimuraz Biedoszwili nigdy nie był Świadkiem Jehowy.

Świadkowie Jehowy są znani na całym świecie z tego, że przestrzegają przykazania Jezusa Chrystusa: „Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie (Ewangelia wg Marka 12:31)

Dlatego starają się żyć w pokoju ze wszystkimi ludźmi, niezależnie od ich religii. Szanują poglądy swoich bliskich, którzy nie podzielają ich przekonań i stosują się do biblijnych zasad przyczyniających się do miłej atmosfery w rodzinie. Przemoc, a tym bardziej zabójstwo, jest niezgodne z nauczaniem Świadków Jehowy.

Wspominanie o Świadkach Jehowy w kontekście takich wydarzeń jest niczym innym, jak oszczerstwem i zniekształceniem informacji o ich organizacji oraz istocie wiary. Publikowanie takich komunikatów można w pełni uznać za manipulowanie opinią publiczną w celu wywołania nienawiści i wrogości do Świadków Jehowy.

Jarosław Siwulski, przedstawiciel Centrum Administracyjnego Świadków Jehowy w Rosji, mówi: "Wielka szkoda, że w pogoni za sensacją media publikują takie wiadomości, nie upewniwszy się uprzednio o prawdziwości wymienionych faktów. A przecież można było skontaktować się z Centrum Administracyjnym i wyjaśnić, czy dana osoba jest członkiem naszej organizacji. Zamiast tego publikuje się gołosłowne twierdzenia zniesławiające reputację Świadków Jehowy.

Dlatego usilnie apelujemy do wszystkich agencji informacyjnych oraz innych mediów powołujących się w swoich reportażach o tej sprawie na Świadków Jehowy, o niezwłoczne opublikowanie tego oświadczenia."


źródło: http://news4k.com/25418-zhitel-severnojj-osetii-obvinjaemyjj-v-ubijjstve.html

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)