NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

poniedziałek, 30 stycznia 2012

OKIEM MEDIÓW:

Strach na krawędzi ekstremizmu. Rosyjscy prokuratorzy chcą uporczywie walczyć z religią posługując się metodami z czasów sowieckich (obszerne fragmenty artykułu)

http://www.portal-credo.ru/images/spacer.gif
http://www.portal-credo.ru/images/spacer.gif
Ostatnimi czasy w Rosji odbyło się szereg procesów, w których sądy w regionach wydawały orzeczenia na korzyść wierzących na przekór absurdalnym żądaniom prokuratury. Ale wygląda na to, że prokuratorzy [z podziwu godnym uporem] chcą walczyć z religią przy użyciu metod stosowanych w czasach sowieckich.

(...)

Między innymi, można powiedzieć, że - jak zwykle - kontynuowana jest kampania przeciwko [wielokrotnie w przeszłości] poddawanych cierpieniom Świadkom Jehowy. 25 stycznia IX Apelacyjny Sąd Arbitrażowy potwierdził zakaz Roskomnadzora dotyczący rozpowszechniania w Rosji czasopism organizacji religijnej "Świadkowie Jehowy". Represje w całym kraju przeciwko Świadkom Jehowy mają miejsce przy wsparciu służb specjalnych i nie różnią się  zbytnio od prześladowań, którym podlegali oni za Stalina i Hitlera. Pomimo [dość] zamkniętego [charakteru] organizacji Świadków Jehowy, ich natarczywości i wewnętrznej ścisłej dyscypliny - nie są oni przestępcami. Obywatele rosyjscy, Świadkowie Jehowy lub scjentolodzy i ich literatura bywa objęta zakazem nie dlatego, że chodzą od domu do domu i sprzedają lub rozpowszechniają literaturę i nie dlatego, że przypominają one "kult komercyjny". Materiały te są zabronione na podstawie śmiesznych, sfingowanych dowodów, z których każdy rozsądny człowiek by się uśmiał. Ale wierzącym wcale nie do śmiechu, a określenie "sekta" pozwala ich winić za najdziwniejsze i nierealne okrucieństwa. Prasa często cytowała wypowiedzi przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w tym ministra Rashida Nurgaliewa, według którego Świadkowie Jehowy i wiele innych - to sekty, które rozbijają rodziny, i na których koncie są jakieś przestępstwa. Jakie rodziny i jakie przestępstwa - tego nie wiadomo.


Zawierające wyolbrzymione treści "ekspertyzy" antyreligijne i twierdzenia prokuratorów same podlegają przepisom ustawy o zwalczaniu działalności ekstremistycznej. To oczywiste, chociażby z uwagi na fakt, że oskarżeni żyją w zgodzie z prawem i są zarejestrowani jako związki wyznaniowe.
Tak walczący z sektami, jak i przedstawiciele mediów, którzy przyłączyli się do antyreligijnych kampanii mających na celu wyeliminowanie całych kościołów i ruchów [religijnych] oraz izolację wierzących ze społeczeństwa, wskazują na niedoskonałość prawodawstwa.

(...)

Autorzy [„ekspertyzy”] twierdzą: „Biznes organizacji "Świadkowie Jehowy" opiera się na sprzedaży czasopism "Przebudźcie się!" i "Strażnica". Ale akurat Świadkowie Jehowy często udostępniają swoje czasopisma bezpłatnie a utrzymują się [tzn. pokrywają koszty swojej działalności m.in. wydawniczej] z datków wierzących, tak jak to się dzieje na przykład w Kościele prawosławnym. Jednak nie bacząc na to przeciwko nim, jak utrzymują sami Świadkowie Jehowy "od jesieni ubiegłego roku policja prowadzi operację "Odstępcy - [Infiltracja]". Jak do tej pory nie stwierdzono wśród Świadków Jehowy przypadków przestępstw gospodarczych.

Tak jak członków Hare Kriszny, Świadkowie Jehowy wydają się być sądzeni za to, że głoszą swoją wiarę jako [jedyną] prawdę i piszą o wyższości swojej duchowej drogi nad innymi. Gdyby takie podejście prokuratorów zastosować do wszystkich, to za to [przestępstwo] musieliby siedzieć w więzieniu wszyscy wierzący, a walczący z sektami Dworkin musiałby dostać dożywocie. 

(...)

Rosyjska ustawa "O wolności sumienia i związków wyznaniowych” gwarantuje wolność wyznania, ale pozwala na wstrzymanie działalności organizacji religijnych z powodu ekstremizmu, doprowadzenia do rozpadu rodziny, utraty zdrowia lub uszczerku moralnego, nakłaniania do samobójstwa, przymusowego przeniesienia tytułu własności majątku na rzecz organizacji i groźby wobec tych, co chce wydostać się z organizacji. Jak dotąd jednak organizacje religijne likwiduje się tylko za ekstremizm...
(...)
Cel tych działań - to zmiana ustawy o wolności sumienia i kodeksu o naruszeniach prawa administracyjnego, najprawdopodobniej w duchu poprawek zaproponowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości FR jesienią ubiegłego roku. Rada Ekspertów ds. religii i prawa przeanalizowała projekt Ministerstwa Sprawiedliwości, który w tym roku zamierza ono wnieść do Dumy Państwowej i który zapewne będzie szybko przyjęty (w Rosji możliwa jest likwidacja wszystkich grup religijnych na podstawie ustalenia Rady Ekspertów ds. religii i prawa skierowanym do duchowieństwa i wiernych w sprawie zmian Ustawy federalnej z dnia 26 września 1997 roku № 125-FZ "O wolności sumienia i związkach wyznaniowych").

(...)

Okazuje się, że w krytycznych momentach historii rosyjskiej ksenofobia i nietolerancja zawsze idą w parze z nacjonalizmem, który również podnosi głowę.

Roman Łunkin
"RELIGIA I PRAWO", 27 stycznia 2012 roku


źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=89469&cf=

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)