NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

sobota, 5 listopada 2011

W Kijowie przeprowadzоno unikalną operację kobiety będącej Świadkiem Jehowy


5 listopada 2011 | 22:05

                                                 

Unikalna operacja. Lekarze Instytutu Szalimowa usunęli guz raka trzustki bez stosowania tradycyjnego dla takiej operacji przetaczania krwi. Pacjentka kategorycznie odmówiła wykonania tradycyjnej procedury, ponieważ jest ona niezgodna z wyznawaną przez nią wiarą. Na całym świecie wykonano tylko cztery podobne operacje. Szczegóły w relacji Antoniny Marowdi:


"Dzień dobry pani. Jak nasza pacjentka?"

 

Przed dwoma tygodniami życie Iriny wisiało na włosku. Diagnoza guza raka trzustki wymagała natychmiastowej operacji chirurgicznej. Ale kobieta, należąca do chrześcijańskiego ruchu „Świadkowie Jehowy” powiedziała, że religia nie pozwala jej zaakceptować tradycyjnej formy leczenia.[Irina Witienko, pacjentka oddziału chirurgii raka trzustki]

„Rozmawialiśmy z panem profesorem o operacji i o tym, że skoro musi się odbyć, to musi być bez [podania] krwi. Opieramy się na Bożych zasadach, a według nich nie przyjmujemy krwi, która opuszcza nasz organizm. Ponieważ została wylana i jest nieczysta." 


Przy operacji usunięcia takiego guza zwykle potrzeba co najmniej 1 litr krwi, ale jak pokazuje praktyka można uniknąć niepotrzebnego krwawienia. Kobieta podpisała odmowę przyjęcia transfuzji krwi. 


[Antonina Marowdi, reporterka]

Personel szpitala znalazł się w trudnej sytuacji. Nie mogli odmówić pacjentce operacji, ale też i nie chcieli. Znaleźli wyjście. Zastosowali kilka innowacyjnych technik, ale to też było związane z bardzo dużym ryzykiem.


"Chirurdzy - włoski, japoński i ukraiński przygotowywali się przez pięć dni. Teraz Władimir Michajłowicz przeprowadza identyczną operację. Dwa tygodnie wcześniej chirurdzy walczyli o każdą kroplę krwi. Operacja trwała ponad osiem godzin."


[Władimir Kopczak, ordynator chirurgii raka trzustki i chirurgii rekonstrukcyjnej  dróg żółciowych].

[przybliżone tłumaczenie] - „W trakcie trwania operacji usunięcia guza staramy się zatamować upływ krwi ze wszystkich możliwych organów. Dzięki temu usunięcie guza odbywa się praktycznie bez utraty krwi.” 

Działania lekarzy uważnie obserwowali przyjaciele Iriny ze zboru, wśród nich córka kobiety (...) Dziewczyna mówi, że nie martwiła się pomimo krytycznego stanu mamy.

[Natalia Witienko, córka pacjentki]

"Po prostu postanowiliśmy zaufać Bogu".

Przebieg leczenia po operacji był bardzo skomplikowany dla lekarzy i dla samej Iriny. Pięć dni leżała na oddziale intensywnej terapii. Dzięki lekarzom udało się ją uratować.

[Nina Dawidienko, szefowa anestezjologii]

"Pojawia się pytanie o śmierć i życie... To nienormalne uczucie. Doskonale wiesz, że możesz pomóc podając krew, ale nie masz prawa tego zrobić i gdyby zdarzyło się coś poważnego... To bardzo trudna sytuacja."

Minęły już dwa tygodnie po operacji. Teraz Irina czuje się dobrze. Podczas operacji kobieta straciła zaledwie 100 ml krwi. Jest to obecnie - według lekarzy - unikalny przypadek.

reporterka: Antonia Marowdi
operator kamery: Aleksiej Szmatow
"Wiadomości", kanał Inter

źródło: http://www.youtube.com/watch?v=141xItvW0ZY
           http://i-news.kz/news/2011/11/06/6126100.html

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)