NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

piątek, 11 listopada 2011

OPINIE: Ekspert rosyjskiego Instytutu Praw Człowieka LEW LEWINSON: «Sprawa Kalistratowa - to pierwszy proces sądowy przeciw Świadkom Jehowy po ich prześladowaniach za czasów Andropowa w Związku Radzieckim»


"Portal-Credo.Ru": Niedawno sąd w Gorno-Ałtajsku podjął decyzję w sprawie na przywódcy lokalnej społeczności Świadków Jehowy Aleksandra Kalistratowa. Tym razem wyrok był skazujący. I nieważne, że jest on dość łagodny - 100 godzin pracy społecznej – tu chodzi o zasadę. Jak może Pan to skomentować?

Lev Levinson: Wyrok wydaje się u nas "w imieniu Federacji Rosyjskiej", dlatego wyrok, który wydał ten sędzia, przynosi wstyd całej Federacji Rosyjskiej. Podobnie jak poprzedni uniewinniający z 14 kwietnia wydany przez sędziego Sokołowską, dla mnie osobiście - i myślę, że dla wielu - był dowodem na to, że rosyjskim systemie sądowym zachodzą pozytywne zmiany, i że wśród rosyjskich sędziów są tacy, którzy kierują się prawem sumienia.

Z tego powodu niektórzy mówili, że postanowiono nie doprowadzać do wyroku skazującego, że ​​sędzia "dostał zielone światło". Ale drugi wyrok świadczy o tym, że jest mało prawdopodobne, aby sędzia Sokołowska była "poinstruowana", by ogłosić wyrok uniewinniający – było to rzeczywiście niezależne orzeczenie sądu tym bardziej, wyrok uniewinniający ogłoszono „ze względu na brak znamion przestępstwa".


Oczywiście nie mam zamiaru po raz kolejny tworzyć "czarnej księgi", ale gdyby w Rosji istniała "Czarna Księga Wymiaru Sprawiedliwości", to tacy sędziowie, jak ci, którzy skazali Aleksandra Kalistratowa, by się w niej znaleźli.

Łagodny wyrok nie usprawiedliwia sędziego. Gdyby Kalistratow ponosił jakąkolwiek winę - choć w tym wypadku zabawne jest o czymś takim mówić – to biorąc pod uwagę wszystkie możliwe rodzaje kary wyrok [ten] nie byłby [wcale] taki łagodny.

- Jakie mogą być konsekwencje tego wyroku, niezależnie od tego, czy uznać go za surowy lub łagodny?

- Obecnie wyrok jeszcze się nie uprawomocnił. Oczywiście będzie od niego odwołanie. A jeśli nie uda się go zmienić, zakończyć postępowania karnego i całkowicie uniewinnić Kalistratowa, to pozostaje bezpośrednia droga do Trybunału Europejskiego, którego decyzję można już dziś przewidzieć.

- A jakie będą tego konsekwencje w samej Rosji?

- Jest prawdopodobne, że po tej decyzji będą następne, ponieważ cała uwaga [opinii publicznej] była skupiona na procesie. Wiemy, że w innych regionach trwają już sprawy karne przeciwko Świadkom Jehowy - prawdopodobnie pięć, w różnym stopniu [zaawansowanych]. I, oczywiście, sędziowie w tych sprawach czekali i obserwowali proces w Ałtaju, ponieważ jest to pierwszy [tego rodzaju] proces po prześladowaniach Świadków Jehowy w Związku Radzieckim za czasów Andropowa w latach 1982/83. Od tamtego czasu nigdy nie byli oni uznawani za winnych zarzucanych im czynów karalnych. Oczywiście, dopiero od 1990 roku zaczęto ich rejestrować i dawać im prawa, ale nawet pod koniec ery sowieckiej - za Czernienki, Gorbaczowa – nie było ani jednego wyroku, o ile mi wiadomo z literatury [sądowej], dlatego przypomina to czasy Chruszczowa-Andropowa.

- Jeśli chodzi o reakcję międzynarodową, poza tym, że nasz kraj po raz kolejny będzie musiał zapłacić, jaki będzie to miało wpływ na wizerunek Rosji?

- Rosja zachowuje się w tym przypadku gorzej niż Turcja. Ileż było procesów przeciwko Turcji w związku z działalnością partyjną, prześladowaniami Kurdów, w związku z nadużyciami policji – były ich całe dziesiątki. Również tam [Świadkowie Jehowy] regularnie płacili i nie mogli liczyć na zmianę wyroków. Jednak Turcja mimo wszystko nie jest mocarstwem ani stałym członkiem Rady Bezpieczeństwa i tak dalej.
Rosja obecnie pozwala sobie na lekceważenie decyzji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, co pokazuje  ​​praktyka realizacji tych decyzji. Jeśli chodzi o pieniądze, są to dość pokaźne sumy. Ale w porównaniu ze wszystkimi naszymi wydatkami administracyjnymi i wojskowymi, są to oczywiście, grosze [kopiejki]."Pieniądze płacimy, a reszta, to już nie nasza sprawa".

Wiemy, że w konsekwencji decyzji w sprawie Świadków Jehowy w Moskwie, żeby zapłacić - zapłacili, a jakiekolwiek decyzje administracyjne, sądowe po tym nie nastąpiły.

- I jeszcze sprawa Taganroga...

- I sprawa Taganroga. Dotyczy ona nie tylko wolności sumienia. Bardzo rzadko się zdarza, żeby były usuwane przyczyny naruszenia, a nie tylko wypłata odszkodowania dla strony poszkodowanej.

- A więc należy się teraz spodziewać fali podobnych procesów?

- Logicznie rzecz biorąc, wszystko może pójść w tym kierunku. Jest mała nadzieja na to, że ​​decyzja Trybunału Europejskiego będzie miała wpływ na politykę władz rosyjskich – to prawie niemożliwe. Nawet funkcjonujący w ramach aparatu władzy państwowej komisarz do spraw praw człowieka w FR, zajmujący w tej kwestii konsekwentne stanowisko – wypada mu w tym momencie wyrazić uznanie i wyrazić wdzięczność za to, że w w swoich wystąpieniach i spotkaniach z prezydentem, które się odbyły, poruszał temat mniejszości, prześladowań religijnych w Rosji jako temat zasadniczy. Ale władze rosyjskie niewiele sobie z tego robią i nie czują się do czegokolwiek zobowiązane.  

Rozmawiał Włodzimierz Oyvin, 
"Portal-Credo.Ru"


źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=authority&id=1739

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)