NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

środa, 23 listopada 2011

DOKUMENT: "W kraju Krasnodarskim usiłuje się uzupełnić listę materiałów ekstremistycznych". Informacja prasowa Centrum Administracyjnego Świadków Jehowy w Rosji

22 listopada 2011 roku sąd okręgowy kraju Krasnodarskiego rozpoczął rozpatrywanie roszczenia prokuratora J. Jaroszenki o uznanie za "ekstremistyczne" jeszcze jednej religijnej książki Świadków Jehowy - "Składajmy dokładne świadectwo o Królestwie Bożym", szczegółowo analizującej Dzieje Apostolskie z Nowego Testamentu. W swoim wniosku prokurator opiera się na badaniach przeprowadzonych przez specjalistów z Krasnodarskiego Laboratorium Kryminalistycznego.

Warto zauważyć, że publikacja ta była przedmiotem badań L. Arajewej, M. Janickiego, M. Osadczewa, specjalistów z Uniwersytetu Państwowego w Kemerowie, co stało się znane po fakcie, jak na podstawie ich pracy wiele publikacji zostało uznanych za "ekstremistyczne". Jednakże w odniesieniu do niniejszej publikacji ci eksperci kemerowscy w 2010 roku stwierdzili, że "nie zawiera ona porównań i analogii, sformułowanych tak, aby przedstawić w negatywnym świetle, zniechęcających do jakiejkolwiek religii, jak również jej wyznawców". Jednak eksperci sądowi z Krasnodaru, Ałła Bohomaz i Jekatierina Karłowa cytują fragmenty z książek, które ich zdaniem świadczą o przejawach nienawiści i wrogości. Oto jeden z nich:

Cytat z książki:  ... „W naszych czasach duchowni chrześcijaństwa też nieraz podżegają motłoch do napaści na Świadków Jehowy. Zarzucając im działalność wywrotową i zdradę, podburzają przeciw nim władze. I tak jak to było w I wieku, współcześni prześladowcy również kierują się zazdrością. Ale prawdziwi chrześcijanie nie szukają kłopotów. Zależy nam na spokojnym prowadzeniu działalności, więc jeśli to możliwe, unikamy konfrontacji z rozzłoszczonymi, nierozsądnymi ludźmi. W razie potrzeby opuszczamy niebezpieczne miejsce i wracamy dopiero wtedy, gdy sytuacja się ustabilizuje.” (str. 136 w książce). Wniosek eksperta: „W tekście książki "Składajmy dokładne świadectwo o Królestwie Bożym" można stwierdzić znamiona wrogości do chrześcijańskiego duchowieństwa, oskarżanie go o podżeganie przeciwko Świadkom Jehowy. Jednocześnie w opisie członków Świadków Jehowy wykorzystuje się szereg pozytywnych cech: unikanie konfliktu w sytuacji prowokacji ze strony tradycyjnych wyznań religijnych. Tak więc w tekście książki "Składajmy dokładne świadectwo o Królestwie Bożym" występuje subtelny język nienawiści ..." (str. 22 ekspertyzy).

„W moim biurku zalega sterta "demaskatorsko-oskarżycielskich" ulotek i artykułów o Świadkach Jehowy, podpisanych przez duchownych, piastujących wszelakie godności kościelne, wzywających władze do ​​ograniczenia naszej swobody religijnej - mówi Grigorij Martynow, rzecznik prasowy Centrum Administracyjnego [Komitetu Oddziału - przyp. tłum.] Świadków Jehowy w Rosji. - Podobnych kampanii w XX wieku było wiele. Jednak teraz nawet publiczne wypowiadanie się o tych faktach historycznych podlega cenzurze. Na podstawie absurdalnych ekspertyz wydaje się wyroki sądowe, a z porządnych ludzi robi się "przestępców"”.

Z poważaniem 
Służba prasowa Centrum Administracyjnego Świadków Jehowy w Rosji


źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=87958&cf=
korekta: G.L.

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)