NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 15 września 2011

USA zaniepokojone losami Świadków Jehowy w AłtajuKilka dokumentów z korespondencji amerykańskich dyplomatów, ujawnionych przez WikiLeaks w sierpniu tego roku,  poświęconych jest sytuacji  "łamania praw" Świadków Jehowy w Rosji w ogóle, a w Ałtaju w szczególności. USA łączą "prześladowania" z dążeniem Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego "do zajęcia dominującej roli tej instytucji religijnej nie tylko w Rosji, ale w całym byłym Związku Radzieckim", pisze w tym tygodniu Ałtajski tygodnik "Postscriptum".

W publikacji cytowany jest w szczególności dokument przygotowany 13 maja 2009 roku przez urzędnika ambasady USA w Moskwie Erica Rubina (obecnie zajmuje on stanowisko Zastępcy sekretarza stanu USA ds. Europy i Eurazji), który poinformował, że w regionie Rostowskim i Republice Ałtaju sąd uznał materiały Świadków Jehowy za ekstremistyczne. Dyplomata stwierdził: mimo wszelkich podejmowanych wysiłków stosunek władz do tego ruchu religijnego pozostaje negatywny. "Poprosiliśmy rosyjskie MSZ o specjalne spotkanie w celu omówienia sytuacji Świadków Jehowy w Rosji" - oświadczył Eric Rubin w Departamencie Stanu.

Jednak wyniki tego spotkania nie zadowoliły USA, a już 18 czerwca 2009 ambasador John Byerly stwierdził, że "kampania przeciw Świadków Jehowy wszczęta przez Prokuratora Generalnego Jurija Czajkę na początku 2009 roku, nabiera rozpędu". "Postępowanie sądowe w sprawie literatury religijnej Świadków Jehowy odbywają się w Samarze i obwodzie Swierdłowskim, Republice Ałtaju, a rezultat jest z góry przesądzony" - powiedział ambasador. 

5 czerwca (2009 roku) prokurator Gorno-Ałtajska wszczął sprawę karną przeciwko Świadkom Jehowy, a po udzieleniu zgody przez sąd w domach wielu wyznawców tej religii, w tym m.in. przewodniczącego Aleksandra Kalistratowa, odbyły się przeszukania" - donosi ambasador. 

Byerly powiedział, że prześladowani są nie tylko Świadkowie Jehowy, ale także scjentolodzy.
W innym liście, również poświęconym prześladowaniom Świadków Jehowy w Rosji, pan Byerly zobowiązał się wobec Departamentu Stanu "aktywnie uczestniczyć w dialogu z naszymi kontaktami w rosyjskim rządzie" na rzecz rozwoju nietradycyjnych grup religijnych. 

Ponieważ większość dokumentów ujawnionych przez Wikileaks jest datowana na 2007-2009 rok, sprawozdania odnoszące się do procesu, który rozpoczął się w sprawie Aleksandra Kalistratowa w 2010 roku, nie została dotąd opublikowana. Ale jedno jest pewne: oczywiste, że ambasada USA jest bacznie przygląda się naruszeniom praw Świadków Jehowy. 

Przypomnijmy, że jesienią 2010 roku sąd gorno-ałtajski zaczął rozpatrywać sprawę o ekstremizm przeciwko przewodniczącemu Gorno-Ałtajskiej organizacji Świadków Jehowy, Aleksandrowi Kalistratowowi. 14 kwietnia 2011roku sąd go uniewinnił, ale prokuratura odwołała się od tej decyzji i sprawa ponownie trafiła do sądu.Powtarzające się przesłuchania nie zostały jeszcze zakończone.

Na zdjęciu — Aleksander Kalistratow


źródło: http://www.gorno-altaisk.info/news/13761
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)