NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

środa, 7 września 2011

Sprawa Transbajkalskich "Świadków Jehowy" w sądzie


CZYTA. 7 września - RIA Novosti. W środę śledczy przekazali do sądu sprawę karną przeciwko dwojgu członków organizacji religijnej "Świadkowie Jehowy" - mężowi i żonie, którzy są oskarżeni o rozpowszechnianie na terenie wsi Nowotroick w regionie Transbajkalskim zakazanej w Rosji literatury ekstremistycznej swojej organizacji, powiedział agencji RIA Novosti rzecznik prasowy krajowego Wydziału Federalnej Służby Bezpieczeństwa.
"Zarzuty wobec dwojga członków organizacji przedstawiono na podstawie 1 cz. artykułu 282 KK FR,"o podżeganiu do nienawiści lub wrogości i poniżaniu godności ludzkiej" (maksymalna przewidziana kara - grzywna do 200 tysięcy rubli lub kara pozbawienia wolności do 2 lat). W trakcie śledztwa skonfiskowano znaczną ilość literatury"- powiedział rzecznik.
Według niego, ekspertyza wykazała, że w skonfiskowanej literaturze propaguje się wyłączność i wyższość religii "Świadków Jehowy" oraz niższość wszystkich innych religii.
Dochodzenie było prowadzone wspólnie przez prokuraturę krajową, Wydział Śledczy Komitetu Śledczego FR, regionalne wydziały Federalnej Służby Bezpieczeństwa i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
Wcześniej krajowy wydział śledczy Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej poinformował, że 16 książek i broszur, 32-letni mężczyzna i jego 37-letnia żona rozpowszechniali w 2010 roku, w pełni świadomi, że wydawnictwa te orzeczeniem sądu zostały uznane za ekstremistyczne i zakazane do rozpowszechniania.
"Świadkowie Jehowy"  to międzynarodowa organizacja religijna. Według przedstawicieli tradycyjnych religii oraz niektórych badaczy jest to totalitarna sekta chrześcijańska. Według szacunków samej organizacji, w sierpniu 2009 roku na całym świecie należało do niej około 7 milionów ludzi.
Działalność "Świadków Jehowy" jest zakazana w Chinach, Korei Północnej, Uzbekistanie, Turkmenistanie, Tadżykistanie, Arabii Saudyjskiej, Iranie, Iraku i innych krajach.
Centrum Administracyjne tej organizacji religijnej w Rosji znajduje się w Sankt Petersburgu. Według centrum, w Rosji zarejestrowanych jest 408 biur lokalnych. W szeregu miast w Rosji działalność organizacji jest zakazana orzeczeniem sądów. Te decyzje są zaskarżone do Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
źródło: http://ria.ru/incidents/20110907/431541740.html
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)