NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 15 września 2011

Sąd nad Świadkiem Jehowy w Gorno-Ałtajsku: Prokurator powołuje się na zakaz wobec tej „sekty” w Chinach


Sześciu świadków zaproszonych przez obronę przesłuchano podczas posiedzenia sądu 13 września w Gorno-Ałtajskim Sądzie Miejskim w sprawie szefa lokalnej organizacji religijnej Świadków Jehowy Aleksandra Kalistratowa, podało biuro prasowe Centrum Administracyjnego Świadków Jehowy w Rosji.
Podczas procesu aktywnie uczestniczył Michaił Odincow, naczelnik ochrony wolności sumienia przy Komisarzu Praw Człowieka w Federacji Rosyjskiej, występujący w tym procesie jako osoba fizyczna - obrońca Kalistratowa.

Pierwszy świadek, który nie podziela wiary swojej żony, będącej Świadkiem Jehowy (ŚJ) jeszcze za czasów sowieckich, powiedział, że nigdy nie widział, żeby ŚJ uczestniczyli w jakiejkolwiek działalności politycznej, zakłóceniach porządku lub zamieszkach. 

Opisał Kalistratowa jako człowieka przyzwoitego, zaangażowanego w swoją działalność i szczerego. Na pytanie obrońców, dlaczego, jego zdaniem, Kalistratow jest na ławie oskarżonych, przesłuchiwany mężczyzna odpowiedział, że to z powodu prześladowania dysydentów, które ciągnie się jeszcze z czasów sowieckich. Podkreślił, że w rozwiniętych krajach demokratycznych - takich jak państwa UE i USA - Świadkowie Jehowy nie są prześladowani, a ich literatura, która wydawana jest od ponad 100 lat, nie jest zakazana. W odpowiedzi prokurator Bułat Jaimow jako "przykład pozytywny" przywołał fakt, że Świadkowie Jehowy są w Chinach są objęcie zakazem.

Jako świadek obrony był przesłuchiwany doktor prawa, Anton Omelczenko, przez pełnomocnika reprezentującego Towarzystwo Biblijne i Traktatowe Strażnica (Pennsylvania, USA, Nowy Jork, USA), a także wydawnictwo "Strażnica" w Niemczech, które drukuje i rozprowadza literaturę religijną Świadków Jehowy w Rosji. Omelczenko powiedział, że literatura ŚJ jest ogólnie dostępna w krajach demokratycznym na całym świecie, w ponad 540 językach.

Analizując tekst aktu oskarżenia i ekspertyzy, świadek Omelczenko oświadczył, że niektóre cytaty z publikacji przytoczone w akcie oskarżenia, w rzeczywistości w nich nie występują. Autor aktu oskarżenia wskazuje, że niektóre publikacje ŚJ mogą ranić uczucia katolików. Jednak w krajach, gdzie większość ludzi wyznaje katolicyzm,  publikacje te są bez przeszkód rozpowszechniane.

Sądowi odczytano cytat z książki "Władza i religia pod koniec wojny" (2005), gdzie opisano, jak Hitler i reżim faszystowski odnosili się do Świadków Jehowy, których byli objęci bezprawnym zakazem i podlegali systematycznej likwidacji. Cytowano również fragmenty procesu norymberskiego, podczas którego wspominano o prześladowaniach grupy Badaczy Biblii (jak wówczas w Niemczech nazywano Świadków Jehowy) za to, że byli pokojowo usposobieni i nie chcieli brać udziału w wojnie.

Inny świadek oświadczył, że publikacje Świadków Jehowy pomogły mu pozbyć się narkotyków, stać się pełnoprawnym członkiem społeczeństwa i jest to zdumiewające, że Kalistratow jest sądzony za te same publikacje, które jemu pomogły porzucić szkodliwy nałóg.

źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=86337&cf=
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)