NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

poniedziałek, 26 września 2011

Proces Świadka Jehowy w Gorno-Ałtajsku przeciwny orzeczeniu Sądu Najwyższego FR


W procesie sądowym w sprawie przewodniczącego organizacji religijnej Świadków Jehowy (ŚJ) w Gorno-Ałtajsku Aleksandra Kalistratowa podczas wrześniowych posiedzeń sądu obrona kontynuowała odczytywanie szeregu materiałów pisemnych, zwracając uwagę na absurdalność oskarżenia, podaje biuro prasowe Centrum Administracyjnego ŚJ w Rosji. W szczególności odczytano postanowienie Plenum Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej z 28 czerwca 2011 roku, w którym podano wyjaśnienie, czym w rzeczywistości jest ekstremizm: "Krytyka organizacji politycznych, stowarzyszeń ideologicznych i religijnych, przekonań politycznych, ideologicznych i religijnych, praktyk narodowych czy religijnych sama w sobie nie powinna być interpretowana jako akt mający na celu podżeganie do nienawiści lub wrogości."

Sąd badał również wiele ekspertyz religijnych, językowych i psychologicznych, przeprowadzonych przez ekspertów wpływowych instytucji państwowych. Eksperci nie znaleźli w literaturze ŚJ żadnych oznak podżegania do nienawiści religijnej. Wśród tych ekspertyz [należy wymienić] - ekspertyzę przeprowadzoną przez wiodącą pod tym względem agencję, "Państwowy Instytut Rosyjskiego Federalnego Centrum Ekspertyz Sądowych przy Ministerstwie Sprawiedliwości Rosji", które gwarantuje fachowość [zatrudnionych tam] ekspertów. Z ekspertyzy wynika, że ​​oświadczenia przedstawicieli różnych religii, że ich sposób wielbienia Boga jest jedynie słuszny, nie mogą zostać uznane za obraźliwe lub poniżające dla innych wyznań, gdyż oznaczałoby to, że państwo jest zobowiązane do zakazania absolutnie wszystkich istniejących religii, jako nawołujących do nienawiści.

Uwagę sądu zwrócił dokument, kompromitujący ”ekspertyzę Państwowego Unwersytetu w Kemerowie” , na podstawie którego sąd w Gorno-Ałtajsku wydał orzeczenie o uznaniu za "ekstremistyczne" 27 publikacji ŚJ (które z kolei stało się podstawą do wszczęcia postępowania karnego przeciwko Kalistratowowi). Niniejszy dokument to umowa pomiędzy prokuraturą i "ekspertami". Podpisując umowę i zobowiązując się do uiszczenia umówionej kwoty, prokuratura zastrzegła sobie również "prawo do oceny wyników przeprowadzonej ekspertyzy i, jeśli wyniki byłyby zgodne z oczekiwaniami prokuratury, zlecenie  dodatkowej ekspertyz lub powołania innych ekspertów" . Fakt ten jest sprzeczny z obowiązującym prawem, ponieważ umowa świadczy o zainteresowaniu "ekspertów" przygotowaniem "odpowiednich" [dla prokuratury – przyp. tłum.] wniosków.


Obrona zwróciła uwagę sądu na fakt, że cytaty z publikacji ŚJ, w których kemerowscy eksperci znaleźli "ekstremizm" (w związku z czym jest teraz sądzony Kalistratow) - to w istocie szeroko znane fakty historyczne, o których mówią podręczniki szkolne, zalecane do stosowania przez Rosyjską Akademię Nauk i Ministerstwo Edukacji.

Odczytano także fragmenty publikacji Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskwy, w których wszystkie inne niż prawosławna religie nazywane są "fałszywymi" i "szatańskimi". W związku z tym obrońcy Kalistratowa zwrócili uwagę sądu na niedopuszczalną dyskryminację, to jest podważanie praw jednej grupy religijnej w stosunku do innej. Dyskryminacji takiej zakazuje także art. 14 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Kolejny etap rozprawy wyznaczono na 3-7 października 2011 roku. W tym okresie obrona ma zamiar przedstawić kompletne zestawienie dowodów niewinności Kalistratowa, po czym strony rozpoczną przygotowania do wzajemnej dyskusji - ostatniej części procesu.źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=86567&cf=
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)