NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

wtorek, 13 września 2011

Podczas procesu Świadka Jehowy w Gorno-Ałtajsku rozpoczął się spór między „antykultystami” a świadkami obrony


Proces działacza organizacji religijnej "Świadkowie Jehowy" Aleksandra Kalistratowa wznowiono 12 września w Gorno-Ałtajsku. Posiedzenie sądu zaczęło się od wystąpienia Rzecznika Praw Człowieka w Federacji Rosyjskiej Michaiła Odincowa, który pełni rolę obrońcy  pozwanego, podaje służba prasowa Centrum Administracyjnego Świadków Jehowy w Rosji.

Obrońca praw człowieka podkreślił, że "jeśli chodzi o prowadzoną obecnie w Rosji walkę z ekstremizmem, czasem jej celem jest tzw. ekstremizm religijny. Może to prowadzić do poważnych pomyłek sądowych, co z kolei spowoduje [negatywny] rezonans w społeczeństwie i łamanie praw człowieka i wolności obywateli rosyjskich".

Następnie sąd przystąpił do przesłuchania świadków obrony, z których jako pierwszy został przesłuchany Igor Ananin, którzy przyjechał z Jekaterynburga. W 2008 roku w odniesieniu do niego było prowadzone postępowanie karne podobne do sprawy Kalistratowa: Ananin został oskarżony o rozpowszechnianie tej samej literatury Świadków Jehowy. Po dokładnym dochodzeniu, funkcjonariusze Komitetu Śledczego przy prokuraturze FR odstąpili od oskarzenia Ananina z powodu braku w jego działalności znamion przestępstwa.

Świadek wyjaśnił, że w jego sprawie karnej dwie instytucje państwowe [zajmujące się przeprowadzaniem ekspertyz sądowych - przyp. tłum.] (Uralska i Briańska przy Ministerstwie Sprawiedliwości FR), zbadały literaturę Świadków Jehowy i doszły do wniosku, że nie ma w niej oznak podżegania do nienawiści. Ananin wyraził zdziwienie, że za tą samą literaturę jest sądzony Kalistratow: „To bardzo dziwne, że w jednym regionie kraju coś jest legalne, a w innym uznaje się to za przestępstwo".

W poprzedniej rozprawie sądowej przedstawiciel prawosławnej organizacji antykultystycznej Oleg Zajew, którzy przyjechał z Nowosybirska na zaproszenie prokuratora Republiki Ałtaju, próbował przekonać sąd o istnieniu u Świadków Jehowy jakichś tajemniczych zakazów: dotyczących udziału w pogrzebach, rybołówstwie, grze w warcaby i szachy. W komentarzu Ananin wyjaśnił, że nie tylko lubi grać w szachy, ale uważa je za dyscyplinę sportową. Przypomniał, że wielu z apostołów Jezusa było rybakami, a i sam Jezus jadł ryby. Ananin od czasu do czasu lubi łowić ryby z przyjaciółmi, więc takie stwierdzenia „świadka” Zajewa są śmieszne. Jeśli chodzi o nieuczestniczenie Świadków Jehowy w niektórych świętach, świadek Ananin wyjaśnił: "Nie mogę sobie wyobrazić człowieka, który obchodziłby wszystkie święta. Każdy sam osobiście decyduje, jakie święta chce obchodzić. I tak jak wyznawca prawosławia nie obchodzi świętego miesiąca Ramadan tak samo Świadkowie Jehowy na podstawie Biblii sami za siebie decydują, jakie święta obchodzą, a jakie nie."

Podczas posiedzenia sądu zostało przesłuchanych sześciu świadków obrony. Wszyscy oni znają Kalistratowa jako człowieka dobrego, spokojnego, który swoim przykładem pokazuje, jak z godnością traktować ludzi. Żaden z przesłuchiwanych czytając i studiując literaturę Świadków Jehowy od wielu lat, nie zauważył w niej nic, co mogłoby wzniecać nienawiść.

Dalsze przesłuchania świadków obrony zaplanowano na 13 września.


źródło: http://www.portal-credo.ru/site/index.php?act=news&type=archive&day=13&month=9&year=2011&id=86259
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)