NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 8 września 2011

Kobieta będąca Świadkiem Jehowy, która odmówiła transfuzji krwi dla swojego syna, będzie sądzona


Moskwa. 7 września.  Agencja Interfax. 51-letniej kobiecie, która z powodów religijnych sprzeciwiła się pomocy medycznej dla syna poszkodowanego w wypadku drogowym, w wyniku czego ten zmarł przedstawiono akt oskarżenia, poinformowała agencję "Interfax" służba prasowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Centralnym Okręgu Federalnym w środę [7 września]. 

W październiku ubiegłego roku na oddział Intensywnej Terapii Instytutu Chirurgii Dziecięcej i Urazowej po wypadku drogowym trafił 11-letni chłopiec z ciężkimi obrażeniami. 

"Lekarze mogliby uratować mu życie, ale na ich drodze stanęła rodzona  matka chłopca, który - jak się okazało - należała do organizacji religijnej "Świadkowie Jehowy"- powiedział rzecznik.

Powiedział, że poszkodowany, oprócz operacji chirurgicznej, wymagał natychmiastowej transfuzji krwi, a taka procedura medyczna jawnie kłóci się z normami, których przestrzegają członkowie wspomnianej sekty. 

"Matka nie zamierzała robić wyjątków, nawet dla własnego syna. Mówiąc najprościej, zabroniła lekarzom  podejmowania jakichkolwiek działań medycznych, oczekując, jak wynika z jej słów, pomocy sił nadprzyrodzonych. Lekarze byli zmuszeni zwrócić się do sądu, który podjął decyzję na korzyść matki; lekarze zdecydowali się podjąć leczenie bez zgody tej ostatniej. Ale na próżno - dziecko zmarło".

Obecnie urzędnicy państwowi MSW Centralnego Okręgu Federalnego prowadzą niezbędne działania i czynności dochodzeniowo-śledcze, mające na celu uzyskanie informacji na temat liderów i innych członków organizacji religijnej oraz ustalenia faktów  ich nielegalnej działalności. 

Do czasu rozprawy kobieta będzie przebywała w areszcie domowym.


źródło: http://www.interfax-religion.ru/?act=news&div=42117
tłumaczenie: rikardo

* przeczytaj wywiad ze znanym rosyjskim chirurgiem na temat transfuzji krwi i metod alternatywnych w związku ze stanowiskiem Świadków Jehowy w tej kwestii. (przyp. tłum.)

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)