NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

wtorek, 16 sierpnia 2011

W Krasnodarze utrzymano w mocy wyrok w sprawie uznania za ekstremistyczne publikacji Świadków Jehowy


Dzisiaj Krasnodarski Sąd Regionalny utrzymał w mocy postanowienie Sądu Rejonowego z 22 kwietnia 2011 roku o uznaniu czterech publikacji Świadków Jehowy za ekstremistyczne."Sędziowie sądu okręgowego Agibałowa, Baszewski i Niekazakow zignorowali fakt, że o jednej z tych publikacji w prawomocnej decyzji sąd orzekł, że "nie ma ona przesłanek świadczących o przynależności do materiałów ekstremistycznych." Zgodnie z prawem, niedopuszczalne jest kwestionowanie w innym procesie już ustanowionych przez sąd faktów (art. 209 KPC FR), "- podano w oświadczeniu służby prasowej Centrum Administracyjnego Świadków Jehowy w Rosji.

"Nie ważne jak absurdalnie by to nie brzmiało, ale w efekcie sąd okręgowy zezwolił sądowi rejonowemu na uchylenie decyzji Sądu Najwyższego Rosji! Rzecz w tym, że jedna z publikacji, a mianowicie: "O czym świadczy zaprojektowanie w przyrodzie?", decyzją Sądu Najwyższego Rosji z 8 grudnia 2009 roku jest uznana za niezawierającą żadnych oznak świadczących o przynależności do materiałów ekstremistycznych. Wyraźnie zwracaliśmy na to uwagę ​​sędziów. Wobec tego będziemy musieli odwołać się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w zakresie obrony swoich praw i praw wszystkich 160 000 Świadków Jehowy w Rosji " - oświadczył przedstawiciel Świadków Jehowy, dr Anton Omelczenko.

Przypomnijmy, że 8 grudnia 2009 roku Sąd Najwyższy wydał decyzję potwierdzającą decyzję Rostowskiego sądu okręgowego  z 11 września 2009 roku, który uznał lokalną organizację religijną "Świadkowie Jehowy" - "Taganrog" za ekstremistyczną i postanowił ją zlikwidować. Sądy działały z inspiracji prokuratury regionu Rostowskiego, biorąc pod uwagę, że wierzący ”narzucają swoje przekonania religijne” w miejscach publicznych, przekonują o (…) wyższości nad innymi wyznaniami". 12 maja decyzja Sądu Najwyższego Rosji została zaskarżona do Prezydium Sądu Najwyższego.  

źródło: http://www.kavkaz-uzel.ru/articles/168894/                 Кавказский Узел
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)