NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

piątek, 12 sierpnia 2011

Tadżykistan: "Ekstremizm religijny" w Duszanbe przyjmuje różne formy


Władze Tadżykistanu bezwzględnie pozbywają się wszystkiego, co choćby tylko nieznacznie przypominało islamski radykalizm. Ale Duszanbe jest znane nie tylko z tego: w republice czujnym okiem przyglądają się nie-muzułmańskim sektom i działalności misyjnej. Ostatnio przedmiotem uwagi ze strony władz stała się nieliczna społeczność Świadków Jehowy w Tadżykistanie.Rząd Tadżykistanu i innych państw Azji Środkowej od dawna krzywo patrzy na misjonarskie sekty, widząc w nich źródło niestabilności w społeczeństwie, twierdząc, że ludzie ci podburzają ludność szerząc "obce" przekonania religijne.


Ostatnie prześladowania wspomnianej wspólnoty religijnej rozpoczęły się 22 lipca od przeszukania, przeprowadzonego w mieszkaniu w Duszanbe, w którym mieszka grupa Świadków Jehowy. Bez nakazu rewizji lub inny dokument zezwalającego na przeszukanie, policjanci umieścili w różnych pokojach dorosłych i dzieci, z których najstarsze miało 14 lat i zaczęli się dopytywać, co o czym głoszą i czym się zajmują.
Następnie, zgodnie z oświadczeniem adwokata organizacji, Behruza Salichowa, dzieci i dorosłych na posterunek policji, gdzie byli przesłuchiwani przez kolejne pięć godzin. Podczas przesłuchania Świadkom Jehowy nie wolno było rozmawiać ze swoim prawnikiem.Według jednego z zatrzymanych, Szerzoda Ragimowa, na posterunku został on pobity i zagrożono mu, że "będzie mu przypisanych" szereg niewyjaśnionych przypadków terroryzmu, o czym EurasiaNet.org dowiedział się od jego adwokata. Według Szerzoda Ragimowa wywierano na niego presję, by wyparł się wiary oraz oskarżano go o "akty terrorystyczne w Duszanbe."


Chociaż do tej pory nie przedstawiono oficjalnych zarzutów Ragimowowi ani pozostałym trzem aresztowanym dorosłym, władze podobno skonfiskowały paszport Ragimowa.


Od chwili zdarzenia, które miało miejsce  22 lipca na przesłuchanie w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i przed państwową agencją bezpieczeństwa wzywani byli wielokrotnie też inni Świadkowie Jehowy. Według Salichowa, agenci ochrony regularnie odwiedzają go w jego miejscu zamieszkania.


Szerzod Ragimow jest obywatelem Uzbekistanu, a jego tadżycka wiza, którą usiłował przedłuzyć, dwa dni po jego zatrzymaniu wygasła.


Bez paszportu nie może doprowadzić rozpoczętego procesu do końca. Matka Ragimowa, obywatelka Tadżykistanu, obawia się, że jego syn zostanie deportowany do Uzbekistanu, gdzie będzie najprawdopodobniej będzie przedmiotem prześladowań tamtejszych władz. Według obrońców praw człowieka, wyznawcy Świadków Jehowy i członkowie innych mniejszości religijnych są w Uzbekistanie nieustannie nękani i aresztowani.

Nie udało się skontaktować z przedstawicielami komitetu do spraw religii w Tadżykistanie w celu uzyskania komentarzy na temat zaistniałego incydentu.


W dokumencie Ministerstwa Kultury Tadżykistanu z października 2007 roku wyjaśniono, że Świadkom Jehowy odmówiono oficjalnej rejestracji jako organizacji religijnej z powodu ich działalności misyjnej i odprawianych w domach praktyk religijnych.


"Organizacja religijna Świadków Jehowy prowadzi swoją działalność z naruszeniem prawa Republiki Tadżykistanu poprzez rozpowszechnianie w miejscach publicznych i domach obywateli, tzn. wśród wyznawców innych religii,  propagandowej literatury na temat swojej religii, co powoduje
niechęć ze strony części obywateli - podano w oświadczeniu organizacji występującej w obronie wolności religijnej "Forum 18"  z siedzibą w Oslo, - Władze otrzymały wiele skarg na nielegalną działalność organizacji religijnej Świadków Jehowy ".

W 2007 roku w kraju odnotowano około 600 Świadków Jehowy. Organizacja została zarejestrowana w Tadżykistanie w 1994 roku.


W ostatnich latach rząd zaostrzył restrykcje wobec wszelkiej działalności religijnej w kraju. W marcu 2009 roku uchwalono ustawę "O wolności sumienia i organizacji religijnych” utrudniającą rejestrację organizacji religijnych. W ostatnim opublikowanym w listopadzie raporcie rocznym rządu USA o wolności religii w Tadżykistanie, sytuacja w zakresie przestrzegania wolności religijnych w tym kraju jest określana jako
"niezadowalająca".


"Władze sporządziły listę zakazanych organizacji, uznanych za" ekstremistyczne ". Na liście znajduje się  szereg organizacji religijnych, w tym Świadkowie Jehowy, pomimo jakichkolwiek dowodów ich zaangażowania w działalność ekstremistyczną. Urzędnicy wyrażają poważne obawy, że kontynuowana
Działalność misyjna organizacji nie-muzułmańskich  może  wpłynąć na niestabilność społeczeństwa "- stwierdza dokument .


2 sierpnia prezydent Emomali Rachmon podpisał ustawę zakazującą dzieciom poniżej 18 lat  uczestnictwa w nabożeństwach. Prawo podobno jest skierowane przeciwko muzułmanom, ale nie jest jasne w jaki sposób jego działania odbiją się na dzieciach innych wyznań.

źródło: http://russian.eurasianet.org/node/58816
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)