NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

środa, 10 sierpnia 2011

Sąd Chanty-Mansyjskiego okręgu autonomicznego uniewinnił matkę, która odmówiła transfuzji krwi ze względów religijnych prosząc o zastosowanie preparatów krwiozastępczych


Sąd Chanty-Mansyjskiego okręgu autonomicznego (ChMOA), pod przewodnictwem sędzi P.G. Ryżkowej, przy udziale sędziego A.S. Tiulkanowa i sędziego sprawozdawcy N.W. Ospiczewej, 6 lipca 2011 roku uniewinnił Natalię Podłożewicz - matkę pięcioletniego chłopca, który zmarł w szpitalu miejskim w Kogałymiu w wyniku wielu powikłań, podaje służba prasowa organizacji religijnej Świadków Jehowy w Rosji. W szpitalu, w którym być hospitalizowany jej syn, N. Podłożewicz odmówiła podania krwi jej synowi i poprosiła, aby w zamian zastosować zatwierdzone przez Ministerstwo drowia substytuty krwi. N. Podłożewicz jest członkiem organizacji religijnej Świadków Jehowy, których doktryna religijna, między innymi, zabrania transfuzji krwi [jako metody leczenia - przyp. tłum.].

Na tej podstawie przeciw N. Podłożewicz wszczęto sprawę karną na mocy art. 125 KK FR (Świadome pozostawienie bez pomocy osoby w stanie zagrożenia życia lub zdrowia) mimo, że od urodzenia dziecka walczyła ona o jego życie i aż do śmierci syna [pozostała w szpitalu] nie odeszła od jego łóżka.
Jak wykazała później niezależna ekspertyza [medyczna], odmowa wykorzystania krwinek czerwonych w leczeniu dziecka nie ma związku przyczynowego ze śmiercią. Ponadto, zdaniem ekspertów, transfuzja mogłaby przyspieszyć zgon [kursywa tłum].

Postępowanie trwało półtora roku. Sędzia sądu rozjemczego (24.01.2011) i Sąd Miejski w Kogałymiu (04.08.2011) poparli stanowisko prokuratury, zmierzające do zakazu wobec Świadków Jehowy i ukarania N. Podłożewicz. Jednak Sąd Rejonowy w Chanty-Mansyjsku, uwzględniając odwołanie, zmienił wyrok skazujący Sądu Rozjemczego, postanowienie sądu apelacyjnego i wstrzymał postępowanie w sprawie karnej z uwagi na okoliczności uzasadniające uniewinnienie ze względu na brak znamion przestępstwa w działaniach Natalii Podłożewicz.

Zgodnie z zasadami prawodawstwa w zakresie ochrony zdrowia FR, niezbędnym warunkiem interwencji medycznej jest zgoda pacjenta lub jego przedstawiciela prawnego, który ma prawo odmówić interwencji medycznej lub jej zaprzestania.


źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=85770&cf=
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)