NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 25 sierpnia 2011

Przeszukania w domach Świadków Jehowy przeprowadzili funkcjonariusze FSB i MSW w Taganrogu

O godzinie 6.30 25 sierpnia funkcjonariusze FSB i MSW rozpoczęli przeszukanie w domach Świadków Jehowy, mieszkających w Taganrogu i okolicach. Rewizje odbyły się w co najmniej 10 domach, w tym u starszego małżeństwa (w wieku 80 i 81 lat). Wiadomo, że jeden z nakazów rewizji podpisał sędzia Radzieckiego Sądu Rejonowego w Rostowie nad Donem - podaje CAI "SOWA".

W 2009 roku działalność organizacji Świadków Jehowy w Taganrogu została zakazana przez sąd. 
Jednakże, jak zauważył adwokat Wiktor Żenkow, "postanowienie sądu o likwidacji podmiotu prawnego [jakim niewątpliwie była wspólnota Świadków Jehowy - przyp. tłum.] w Taganrogu nie znosi konstytucyjnego prawa do wolności religijnej." 


źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=85906&cf=
tłumaczenie: rikardo


"Postanowienie sądu o likwidacji podmiotu prawnego w Taganrogu nie zniosło konstytucyjnego prawa o wolności wyznania. Nie mogło sprawić, że miejscowi Świadkowie Jehowy staną się ateistami lub przejdą na inną wiarę. Wygląda na to, że władze postanowiły wpłynąć na nich w inny sposób - bezpodstawnie ich oskarżając. Wielu Świadków ma całkiem świeże wspomnienia takiego prześladowania w Związku Radzieckim” - zauważył adwokat Wiktor Żenkow.

"Wśród innych przeszukania odbywają się w domu" Świadków Jehowy" Iwana i Anny Kumszackich. Anna jest przykuta do wózka inwalidzkiego, w dodatku ostatnio miała kłopoty z nadciśnieniem. Po wtargnięciu do ich domu grupy operacyjnej, Anna nie była w stanie podnieść się z łóżka. Wierzący są zaszokowani tym, że z powodu swej wiary, są narażeni na znaczne ograniczenia swoich praw, takich jak przeszukania w ich domach" - powiedziano w oświadczeniu służby prasowej Centrum Administracyjnego "Świadków Jehowy" w Rosji.


tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)