NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

wtorek, 19 lipca 2011

W Kemerowie uznano za „ekstremistyczne” kolejne materiały Świadków Jehowy

Jak wynika ze zaktualizowanej 18 lipca 2011 roku wersji Federalnej listy materiałów ekstremistycznych, 30 maja 2011 roku Zakładowy sąd okręgowy w Kemerowie wydał decyzję w sprawie uznania za "ekstremistyczne" dwóch broszur* Świadków Jehowy, podaje centrum informacyjno-analityczne "SOWА".


Chodzi o następujące pozycje z listy:

914.  Broszura* "Religia - bastion pokoju?" [Strażnica - wydanie do studium, artykuł z (...) 2011 roku, s. (...) - przyp. tłum.Wydawnictwo Strażnica, Towarzystwo Biblijne i Traktatowe Pensylwania 2011 r.; Wachtturm - Gesellshaft, Selters / Taunus (orzeczenie dzielnicowego sądu fabrycznego w Kemerowie z 30/05/2011).

915. Broszura* "Przejawiaj gorliwość w prawdziwym wielbieniu", [Strażnica - wydanie do studium, 
artykuł z 15 grudnia 2010 roku, strona 7 - przyp. tłum.] Wydawnictwo Strażnica, Towarzystwo Biblijne i Traktatowe Pensylwania 2010 r.; Wachtturm - Gesellshaft, Selters / Taunus (orzeczenie dzielnicowego sądu fabrycznego w Kemerowie z 30/05/2011).

Wydaje się, że i tym razem obrady sądu odbywały się w tajemnicy przed społeczeństwem, podaje "SOWA". Podobnie w październiku 2010 roku ten sam sąd rejonowy w Kemerowie uznał za "ekstremistyczne" sześć czasopism i książek Świadków Jehowy; wtedy Centrum administracyjne Świadków Jehowy w Rosji dowiedziało się o decyzji sądu z listy federalnej. Przypomnijmy również, że jesienią 2010 roku wszczęto sprawy karne wobec Świadków Jehowy  na podstawie artykułów o „ekstremizmie".


* - wspomniane w informacji materiały to wymienione z tytułów artykuły do studium z czasopisma Strażnica, a nie broszury. Broszurami są publikacje tematyczne wydawane przez Towarzystwo Strażnica, najczęściej przy okazji odbywających się corocznie kongresów, podczas których ogłasza się ich wydanie. Strażnica i Przebudźcie się są miesięcznikami do rozpowszechniania. Oprócz tego na użytek cotygodniowego studium w zborach Świadków Jehowy wydawany jest co miesiąc specjalny egzemplarz Strażnicy do studium Biblii przeznaczony dla wszystkich uczestników zebrania, na którym się owo studium odbywa. 


źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=85319&cf=
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)