NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

niedziela, 15 maja 2011

WYWIADY:

Аdwokat Kościoła scjentologów GALINA KRYŁOWA:"Taktyka, wykorzystywana przeciw mniejszościom religijnym, jest używana również przeciwko opozycji politycznej "  (fragment wywiadu)"Portal-Credo.Ru": - Оczywiście, walka z ekstremizmem jest konieczna, jeśli prowadzi do terroryzmu?

Galina Kryłowa: - Oczywiście, jest to konieczne. Ale proszę zauważyć, czym "ekstremizm" różni się od "terroryzmu" i co oznacza "zbrodnia nienawiści" (podżeganie do konfliktów społecznych, rasowych, etnicznych i religijnych) w prawie międzynarodowym. Pojęcie "ekstremizmu", sformułowane w Konwencji Szanghajskiej z 15 czerwca 2001 r. „O zwalczaniu terroryzmu, separatyzmu i ekstremizmu", której sygnatariuszami są Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan, Chiny i Rosja. Ciekawy zestaw, nieprawdaż? Ale i w tej konwencji "ekstremizm" jest związany z aktami przemocy. Rosyjskie władze ustawodawcze posunęły się dalej i w wyniku działania niniejszej ustawy federalnej "O zwalczaniu działalności ekstremistycznej" pod tym mianem rozumie się także działalność bez żadnych oznak przemocy. Stąd już bliska droga do stosowania tego prawa w ograniczaniu praw i wolności obywatelskich dla celów politycznych, w tym do zwalczania mniejszości religijnych, które zupełnie nie zakładają stosowania przemocy ani udziału w polityce. Świadkowie Jehowy [kursywa własna tłum.] - stanowią jaskrawy tego przykład. O wyborach, opozycji i innych sprawach, jak sądzę, nie ma co wspominać. Taktyka stosowana wobec mniejszości religijnych, wykorzystywana jest też przeciwko opozycji demokratycznej. Z niewątpliwą szkodą dla społeczeństwa, ze szkodą dla państwa i w końcu na niekorzyść prestiżu Rosji. Oczywiście, wielu przywódcom religijnym i wyznawcom innych religii może się wydawać, że nie dotyczy ich prześladowanie, z jakim spotykają się scjentolodzy, tym bardziej, że ich poglądy przedstawia się im, delikatnie mówiąc, w sposób nie całkiem zgodny z prawdą. Ale to mylne mniemanie. Więcej, walka specsłużb z wyimaginowanymi wrogami prowadzi do tego, że prawdziwi ekstremiści [bezkarnie] wysadzają [w powietrze] cywilów. Lista religii "niewygodnych" dla „sprzyjającej cerkwi” władzy,  wciąż się rozszerza. A brzmienie ustawy o ekstremizmie pozwala użyć jej do walki z nimi poprzez podciągnięcie zawartych w niemal każdej religii sformułowań o prawdziwości wiary pod "rozbudzanie nienawiści", itp.

Rozmawiał Walery Stiepanow
dla "Portalu-Credo.Ru"źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=authority&id=1619
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)