NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

piątek, 20 maja 2011

Świadek Jehowy pobity i okradziony w Czeboksarach

...
Świadek Jehowy Gieorgij Nikołajew został pobity i okradziony 16 maja podczas wizyty u młodej pary w jednym z domów w mieście Czeboksary, podaje "Religiopolis" powołując się na oświadczenie centrum prasowego Świadków Jehowy w Rosji.
 
Po otwarciu drzwi mężczyzna wyraził pragnienie, aby porozmawiać na tematy biblijne i zaprosił Nikołajewa do środka. Gdy tylko wierzący znalazł się w mieszkaniu zachowanie gospodarza drastycznie się zmieniło: kilka razy uderzył Gieorgija w twarz i głowę, a następnie zaciągnął go do jednego z pokojów. Młoda kobieta, przestraszona tym, co się dzieje, wybiegła na schody. W mieszkaniu było jeszcze dwóch innych mężczyzn, którzy przyłączyli się do bicia Nikołajewa. Związali mu ręce i nadal bili go pięścią po głowie. Przy tym oskarżali Nikołajewa o oszustwo i wyłudzanie od ludzi pieniędzy pod pretekstem studiowania Biblii. Jeden z napastników, Michaił Fiodorow, wysypał zawartość torby i zaczął przeglądać w Biblię, która wypadła na podłogę w poszukiwaniu pieniędzy. Zagrozili Nikołajewowi, że "porżną go na kawałki", jeśli znajdą u niego choćby dziesięć rubli. Żeby dowieść, że nie są to tylko puste słowa, przyłożyli mu do gardła nóż kuchenny. Znalezione w teczce kartę inwalidzką, telefon komórkowy, 50 rubli i Biblię "skonfiskowano". Potem Fiodorow zaczął grozić brutalnymi działaniami o charakterze seksualnym.


Nie znalazłszy niczego oprócz 50 rubli, napastnicy postanowili pojechać do budynku, w którym Świadkowie Jehowy odbywają swoje spotkania religijne i zabrać stamtąd wszystkie pieniądze, które -  ich zdaniem - miałyby się tam znajdować. Nadal bijąc Nikołajewa, wywlekli go na ulicę. W tym momencie do wejścia podjechał policyjny radiowóz. Wszystkich uczestników zajścia, z wyjątkiem jednego z napastników, zabrano do samochodu i przewieziono do komisariatu. Według wierzącego jeden z napastników podczas zatrzymania przywitał funkcjonariusza SPI [Służba Patrolowo-Inspekcyjna] tak, jakby dobrze się znali.Warto zauważyć, że później byli przesłuchiwani tylko dwaj podejrzani, choć w napaści uczestniczyło trzech mężczyzn.

"Gdy pozornie normalni ludzie zaczynają zachowywać się w sposób tak dziki, instynktownie starasz się znaleźć powód ich okrucieństwa - powiedział Gieorgij Nikołajew. - Jestem inwalidą i jest mało prawdopodobne, żebym mógł stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla spokoju i pomyślności trzech zdrowych mężczyzn. Jestem przekonany, że bicie i znęcanie się, którego  doznałem są konsekwencją bezpodstawnej wrogości wobec Świadków Jehowy w naszym kraju".

W związku z zaistniałym zdarzeniem Wydział Śledczy policji № 3 Departamentu Śledczego przy Wydziale Spraw Wewnętrznych Czeboksary prowadzi stosowne dochodzenie.


źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=84189&cf=
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)