NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

poniedziałek, 2 maja 2011

OKIEM MEDIÓW:

Uzbrojony wójt zerwał zebranie Świadków Jehowy. Szef Rewiakińskiej administracji strzelał z pistoletu do wierzących.

-"Czy wierzysz, że mogę cię zastrzelić? Powiedz [to przez telefon] albo was tu po prostu spalę, znacie moje możliwości!”

Te słowa - to fragment nagrania audio, które niedawno pojawiło się w internecie. Główny bohater - wójt gminy Riewiakińsk utworzonej w regionie Irkucka, Leonid Frołow.

Wieczorem 17 kwietnia wójt, po wypiciu alkoholu, wsiadł za kierownicę swojego czarnego Mercedesa, przyjechał do domu [starszego] należącego do miejscowej wspólnoty Świadków Jehowy, wtargnął do środka i zaczął strzelać z pistoletu w sufit ... Według świadków, na sali było około 40 osób, wszyscy histerycznie krzyczeli i uciekali na ulicę. W pokoju pozostali sam na sam Frołow i gospodarz domu Wiktor Afanasjew:

- Ja was nie tykam i wy nie tykajcie mnie.Wypowiadam wam wojnę! - krzyknął w końcu wójt, uderzając pięścią w stół. Nikt nie ośmielił się mu odpowiedzieć. 
Staraliśmy się dodzwonić do Frołowa, ale bez skutku - abonent niedostępny. Udaliśmy się więc do wsi Czeremuszka, żeby na miejscu zorientować się, jak się przedstawia sytuacja. 

Leonid Pietrowicz na urlopie

- Możecie nam pozazdrościć takiego gospodarza, jeśli chcecie pojedźcie do innych miejscowości, porównajcie jak jest u nich, a jak u nas, - spotkała się z nami na progu wsi budynku administracji zastępca Frołowa, Swietłana Bazikowa. - Drogę i cerkiew wybudował, remontuje szkołę.

- A gdzież on jest, ten Leonid Pietrowicz?

- Jest na urlopie, w piątek poszedł ...

- A dlaczego tak nie lubi Świadków Jehowy?

- Nie wiem ... On jest bardzo serdecznym i uczynnym człowiekiem, zawsze wszystkim pomaga. Ja w to nie wierzę,  to prowokacja - odpowiedziała kobieta nerwowo i dała po sobie poznać, że na nas już pora.
Kiedy jechaliśmy do miejsca głośnego skandalu, doceniliśmy lokalne atrakcje. Droga gładka, bez nierówności i dziur, zadbane domy i płoty, pomalowane place zabaw dla dzieci, czyste powietrze - niczym raj. Zajrzeliśmy do lokalnego sklepiku - murowanego budynku w samym sercu wsi.

- A gdzie tu u was  zbierają się Świadkowie Jehowy? - pytamy ekspedientki. - Nie możemy znaleźć żadnego z nich.

- A tutaj ich nie znajdziecie, w tej części żyją „normalni” [ludzie].

- To znaczy? ...

- Tak, od dawna nasza wioska podzieliła się na dwa obozy: wszystkich ci „jehowici’ dopadli,  werbują ludzi do swojej sekty.

- I dlatego wójt chciał do nich strzelać?

- Och, ja nic nie wiem, chcę tu jeszcze pracować, dzieci wychować…

"My na wybory nie chodzimy, nie popieramy go”

Zgodnie z zasadą,  kto szuka, ten zawsze znajdzie, udaliśmy się po odpowiedź do ofiar konfliktu - pary Afanasjewych. Ich dom jest stoi w Czeremuszce na osobności, prawie w lesie. Obok jeszcze kilka domków, ale bledną na tle dwupiętrowego różowego domu na kamiennych fundamentach.W drzwiach, dwóch pojawia się dwóch młodzieńców i nie otwierając bramy, rozpoczynają z nami rozmowę:

- Ojca nie ma w domu, zawiózł mamę do szpitala, po tym wypadku całe jej ciało było pokryte pęcherzami, - wyjaśnia starszy syn Andrieja i daje mi do ręki telefon. Za jego pośrednictwem głowa rodziny Wiktor Afanasjew rozpoczyna chaotyczny, niepokojący monolog:

- Nie chcę teraz niczego komentować, obawiam się o życie swoich bliskich, zwróciliśmy się do policji, i mam nadzieję, że da nam ochronę. Możecie sobie wyobrazić, w jakim byłem stanie, kiedy przystawiono mi pistolet do skroni ... 

Na pytanie, co spowodowało skandal, Wiktor Wiktorowicz  też nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Z zapisu wynika, że wójt szuka jakiejś dziewczyny i wyraźnie coś ich łączy.

- To był tylko pretekst, aby przyjść do naszego domu i nas zastraszyć - mówią synowie Afanasjewa. - Nie ma w tym żadnej logiki. Wszyscy mu się podporządkowują,  a my nie. Nie chodzimy na wybory, nie popieramy go. Chciał pokazać wobec wszystkich, że on tutaj rządzi. Kiedy wszyscy ludzie poszli do domu, cały ten spektakl się zakończył.

Porozmawiać z samym panem Frołowem nam się  nie udało. Nie zdołaliśmy się też dostać do „rezydencji” właściciela  - pokaźnych rozmiarów murowanego domu za żelazną bramą. Postanowiliśmy sfotografować posiadłość Leonida Pietrowicza. Ale to też się okazało niemożliwe. Do naszego samochodu podjechały dwa drogie auta, z których wysiadło dwóch mężczyzn.

- Czego tu szukacie i czego wypatrujecie, to jest teren prywatny. Zabierajcie się do domu ... i to szybko.


Anastazja Szarapowa
źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=83790&cf=
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)