NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

poniedziałek, 18 kwietnia 2011

WYWIAD Aleksandra Kalistratowa dla Portalu Credo.ru

18 kwietnia 2011 roku

OPINIA: "Czy władze nie mają innych zajęć, jak polowanie na religię, która uchodzi w naszym kraju za niepopularną?  - przewodniczący Gorno-Ałtajskiej organizacji Świadków Jehowy ALEKSANDER KALISTRATOWAleksander Kalistratow: Z jednej strony, oczywiście radość, z drugiej natomiast zdumienie, ponieważ przez dwa lata po kryjomu mnie śledzono, podsłuchiwano moje rozmowy telefoniczne, przeglądano moją korespondencję. I po co to wszystko? Czy nasze organa [państwowe - przyp. tłum.] nie mają innych zajęć niż polowanie na religię, która uchodzi w naszym kraju za niepopularną?

- Kiedy w trakcie odczytywania wyroku było jasne, że będzie to wyrok uniewinniający? Czy dopiero pod koniec, czy już w czasie odczytywania?

- Wydawało się to jasne już w trakcie odczytywania wyroku. Sędzia oświadczyła, że podczas trwania postępowania nie znalazła potwierdzenia zarzutów. A zaraz potem zaczęła przytaczać dowody na to, czego nie udało się dowieść, zeznania świadków oraz że nie ma mowy o jakimkolwiek podżeganiu do nienawiści.  A więc już podczas odczytywania wyroku było jasne, czego należy się spodziewać.

- А jak reagował prokurator? Czy był obecny w trakcie odczytywania wyroku?

- Tak, słuchał wyroku. Był spokojny, jak zwykle.

- Czy wspomniał coś o zaskarżeniu tego orzeczenia w postępowaniu odwoławczym?

- Nie, nic takiego nie powiedział. Ani ja, ani mój obrońca nie pytaliśmy go o to, dlatego nic mi o tym nie wiadomo.

- Czy przy ogłoszeniu wyroku było obecnych dużo ludzi?

- Sala była pełna, jak zwykle. Niestety nie wszyscy mogli wejść do środka. Niektórzy stali za drzwiami podczas całego procesu: nie dlatego, że się spóźnili, po prostu na sali nie było tyle miejsc siedzących.

- Czy sędzina zezwoliła na nagrywanie odczytywania wyroku?

- Tak, został nagrany materiał wideo i robiono zdjęcia, otrzymaliśmy od niej pozwolenie i mieliśmy możliwość to zrealizować.

- А czy dostał Pan już tekst wyroku do rąk własnych?

- Otrzymałem go wczoraj.

- To znaczy, że począwszy od wczoraj prokurator ma 10 dni na złożenie odwołania?

- Dokładnie.

- Jak będzie wyglądała Pana działalność religijna po orzeczeniu sądu?

- Działalność religijna będzie zwyczajna, będzie kontynuacją tego, co robiłem do tej pory. A więc, tak jak mówiłem podczas procesu, nigdy nie czułem nienawiści do ludzi i starałem się żyć tak, jak uczy tego Biblia, czyli kochać Boga i bliźniego. Dlatego nie będzie się działo nic szczególnego - zajmę się tą samą działalnością religijną.
 
Oczywiście, ulegnie ona poszerzeniu, ponieważ z chwilą wejścia w życie orzeczenia, nie będę miał ograniczeń jeśli chodzi o wyjazdy. Do tej pory przez cały czas [trwania procesu] przebywałem w Gorno-Ałtajsku i praktycznie nigdzie nie wyjeżdżałem, bo nie chciałem za każdym razem pytać sędziny o pozwolenie.

- Ale spora część literatury, którą się Pan posługiwał, została uznana za ekstremistyczną i jest objęta zakazem rozpowszechniania. Z jakiej zatem literatury będzie Pan korzystał w swojej działalności religijnej?
 
- Świadkowie Jehowy mają mnóstwo literatury - mamy czym się posługiwać.

- A więc fakt uznania niektórych publikacji za ekstremistyczne nie zaszkodzi waszej skuteczności?

- To zrozumiałe, że nie. Mamy Biblię. Oczywiście, szkoda, że część literatury uznano za ekstremistyczną - w rzeczy samej nie ma w niej nic ekstremistycznego. Wiadomo, że zaskarżyliśmy orzeczenie sadów Gorno-Ałtajskiego i Rostowskiego do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Ale minie jakiś czas, zanim zapadnie rozstrzygnięcie.

- Niestety, nawet orzeczenie Trybunału Europejskiego nie wszędzie w praktyce jest wiążące dla sądów Ministerstwa Sprawiedliwości. Świadczy o tym chociażby przykład scjentologów. Pomimo, że nie tylko europejski ale i rosyjski sąd w Surgucie uznały, że ich literatura nie jest ekstremistyczna, w żaden sposób nie mogą wyegzekwować, żeby Ministerstwo Sprawiedliwości usunęło te pozycje z „Rejestru materiałów ekstremistycznych”.

- Tak, póki co, niestety tak sytuacja wygląda.

Rozmawiał Władimir Ojwin,
"Portal-
Credo.Ru"źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=83583&cf=
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)