NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

środa, 13 kwietnia 2011

Świadkowie Jehowy skierowali sprawę przeciwko Ormiańskiej Telewizji Publicznej


W sądzie ogólnej jurysdykcji w Erewaniu rozpoczęło się dochodzenie w sprawie organizacji religijnej „Świadków Jehowy” przeciw Armeńskiej Telewizji Publicznej.
Свидетели Иеговы подправили иск к Общественному ТВ Армении 

Przed posiedzeniem w korytarzu sądu zgromadziło się kilkudziesięciu przedstawicieli Świadków Jehowy. Interesy organizacji reprezentowali kanadyjski prawnik Shane Brady (na zdjęciu - w środku) i Helena Margarjan.

Żądania organizacji sprowadzają się do tego, żeby zobowiązać nadawcę telewizyjnego do natychmiastowego usunięcia informacji podanej w programie informacyjnym „Ajlur” i programie „Punkt widzenia” w dniach 9, 10 i 11 listopada 2010 roku, w której oskarża się Armana Chaczikowicza Torosjana o zabójstwo rodziców podając, że należy do ich sekty oraz że przyczyniło się to do popełnienia zbrodni.
  
Składający skargę żądają całkowitego usunięcia tej informacji oraz audycji  z eteru.
  
Wspominając o usunięciu informacji, zniesławieniu honoru i godności powoda obrońca TV Publicznej Ara Zorgabjan zauważył, że pojęcia „honor” i „godność” nie mogą odnosić się do osoby prawnej oraz że takie cechy można przypisać jedynie osobom fizycznym.

Pozwany poprosił o wyjaśnienie tej kwestii.

Powód oświadczył, że zamierza zaprezentować wniosek o obronę poderwanej reputacji organizacji. Zograbjan oświadczył, że w roszczeniu [powoda] takie wymogi nie zostały określone. Wówczas sąd ogłosił przerwę, dzięki czemu możliwe było naniesienie poprawek do skargi.

Po przerwie powód przedstawił sądowi uzupełnienie do poprzedniego roszczenia w sprawie przywrócenia dobrego imienia [organizacji].  Po zapoznaniu się z uzupełnieniem do wstępnego roszczenia sędzia Samuel Tadewosjan zauważył, że zmiany powinny być przedstawione pozwanemu oraz że kolejne posiedzenie sądu zostanie wyznaczone wówczas, gdy wszystkie strony zapoznają się z uzupełnieniami we wniosku.

Po zamknięciu posiedzenia dziennikarze  zapytali o komentarz prawnika Shane’a Brady’ego, ale ten odmówił udzielenia odpowiedzi. „Jako adwokat przedstawię swoje stanowisko podczas posiedzenia [sądu] - podkreślił.

źródło: http://www.epress.am/ru/2011/04/13/
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)