NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

środa, 27 kwietnia 2011

OPINIE: Iwan Markiełow. W POSZUKIWANIU WIEDŹM I CZAROWNIKÓW.

Wolność sumienia w Rosji znowu zagrożona, а psychiatria karna się odradza 
(fragment artykułu)

8 kwietnia 2011 roku w popularnym internetowym wydaniu "Fontanka.ru" opisano bardziej niż skandaliczny incydent, który miał miejsce w kulturalnej stolicy Rosji  wieczorem 6 kwietnia w przedsionku kamienicy 26/1 na ulicy Chasańskiej. 

Tydzień przed tym zdarzeniem 54-letni mężczyzna zamieszkujący w jednym z mieszkań kamienicy, rozkleił na ścianach ogłoszenie „Tutaj mieszkają wiedźmy”. Mieszkańcy domu domyślili się, o kogo konkretnie chodzi. Na jednej z klatek wraz z „inkwizytorem” mieszkały dwie starsze kobiety - matka i córka, w wieku 87 i 52 lat, wyznawczynie Świadków Jehowy. Kobiety, na ile udało się ustalić redaktorowi „Fontanki”, nie przejawiały szczególnej aktywności w szerzeniu nauk Świadków Jehowy wśród sąsiadów, ale czymś wywołały niezadowolenie sąsiada.

6 kwietnia około godziny 20-tej mężczyzna zadzwonił do mieszkania kobiet i wszedł do sąsiadek. Miał ze sobą młotek i nóż, którymi spowodował liczne obrażenia, po czym spokojnie wrócił do swojego mieszkania. Sąsiedzi, którzy zbiegli się usłyszawszy krzyki, wezwali „pierwszą pomoc” i stróży prawa. Mężczyznę zatrzymano w jego mieszkaniu i odprowadzono na 13 posterunek policji. Poszkodowane kobiety hospitalizowano. U jednej z nich stwierdzono otwarte złamanie czaszki, a u drugiej - liczne rany cięte.

Zatrzymany mężczyzna podobno zaprzeczył, jakoby brał udział w zaistniałym wydarzeniu. W rozmowach z funkcjonariuszami wydziału spraw wewnętrznych niejednokrotnie powtarzał słowo „wiedźmy”. Zachodzi podejrzenie, że zostanie poddany badaniu psychiatrycznemu. W związku z tym wszczęto sprawę karną z artykułu 30-105 (usiłowanie zabójstwa) KK FR. Nie jest tajemnicą, że w Rosji za sprawą władz i mediów, rozpętała się histeria przeciw „jehowitom” i „sekciarzom”. Niektóre książki Świadków Jehowy uznano za „ekstremistyczne”. Przeciw rosyjskim Świadkom Jehowy prowadzi się postępowanie karne za rozpowszechnianie ich książek religijnych. Jeden z niedawnych wykładów obrońcy praw człowieka w Gruzji, pana Tuguszi przestawiony w gruzińskim parlamencie był poświęcony prawu wolności sumienia. W wystąpieniu tym powiedziano w szczególności o naruszeniach praw Świadków Jehowy w Gruzji. Ale oznacza to, że jeszcze bardziej prawosławnej Republice Gruzji władze wyraziły zaniepokojenie tym problemem i starają się go rozwiązać. Warto też zauważyć, że w Gruzji nie ma, według dostępnych danych, żadnego spisu książek ekstremistycznych. (...)

źródło: http://portal-credo.ru/site/?act=fresh&id=1261
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)