NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

wtorek, 26 kwietnia 2011

Absurdalna walka

26 kwietnia 2011 roku
W regionie Rostowskim kolonia została ukarana grzywną za książki Świadków Jehowy 
Книги, фото с сайта gorod.cc
Rostowski Sąd Okręgowy 11 kwietnia utrzymał w mocy orzeczenie sądu okręgowego, według którego kolonia karna nr 12 musi zapłacić 50 000 rubli kary za posiadanie w swojej bibliotece książek Świadków Jehowy, zaliczanych do wykazu literatury ekstremistycznej. Sprawę wszczęto z inicjatywy  Prokuratury w Rostowie w ramach nadzoru nad przestrzeganiem przepisów w zakładach karnych w regionie. Poinformowano o tym 22 kwietnia na stronie resortu.  

Kontrolę wdrażania prawodawstwa w sprawie zwalczania ekstremizmu w KK-12 (Kamieńsk-Szachtyński) prokuratura przeprowadziła na początku roku. W bibliotece dla więźniów znaleziono książki "Czego naprawdę uczy Biblia?" i "Pilnie zważaj na proroctwa Daniela."

Książki były zarejestrowane w dzienniku ewidencjynym kolonii i znajdowały się księgozbiorze biblioteki.

Prokuratura złożyła wniosek przeciwko KK-12 o wszczęcie postępowania administracyjnego na podstawie art 20.29 kodeksu administracyjnego Federacji Rosyjskiej ("Ochrona przed masowym rozpowszechnianiem materiałów ekstremistycznych wymienionych w opublikowanym federalnym wykazie materiałów ekstremistycznych"). Kamieński Sąd Rejonowy uznał KK-12 za winną popełnienia przestępstwa i orzekł karę grzywny.

Centrum informacyjno-analityczne "Sowa", zajmujące się problematyką nacjonalizmu i ksenofobii, relacjami pomiędzy religią i społeczeństwem uważa,

że wypadki sankcji wobec pracowników bibliotek stały się regularną praktyką [sądów].

"Sowa" uważa także, iż przepisy antyekstremistyczne stoją w jawnej sprzeczności z prawem "O bibliotekarstwie",  które nie przewoduje zniszczenia książek. Obrońcy praw człowieka przytaczają dane na temat 40 przypadków związanych z przechowywaniem w bibliotekach książek, które zostały następnie uznane za ekstremistyczne. Zwykle sytuacja kończyła się ostrzeżeniem prokuratorskim. Według "Sowy”po raz pierwszy w 1,5-rocznej praktyce nałożono wysoką grzywnę na podstawie art. 20,29 KA.źródło: http://www.kasparov.ru/material.php?id=4DB6A034DB260
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)