NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

poniedziałek, 17 stycznia 2011

Brat dziewczynki, która zginęła z rąk rodziców-egzorcystów w Woroneżu, jest przekonany, że jej rodzice byli Świadkami Jehowy. Świadkowie Jehowy temu zaprzeczają


Stosowne oświadczenie starszego brata dziewczynki, która zmarła po egzorcyzmach, wykonanych przez rodziców z użyciem "wody święconej" podało Woroneskie  internetowe wydanie "moe-online" w komunikacie z 14 stycznia 2011 roku. Na podstawie tego, że rodzice, którzy wykonali egzorcyzmy na swojej córce, czytali Biblię i ich częstych rozmów o końcu świata oraz rzekomych odwiedzin w ich mieszkaniu dokonanych przez Świadków Jehowy, doszedł do wniosku, że należą do Świadków Jehowy, podaje korespondent "Portalu-Credo.Ru".

"O ile mi wiadomo - powiedział Siergiej dziennikarzom - nie tak dawno temu, moja matka, związała się ze Świadkami Jehowy. Ona bardzo często mówiła o końcu świata".


Tego samego dnia przewodniczący Komitetu Nadzorującego Centrum Administracyjnego Świadków Jehowy Wasilij Kalin zwrócił się do redaktora naczelnego wydawnictwa internetowego moeonline Woroneż i Roskomnadzora z żądaniem wstrzymania rozprzestrzeniania oszczerczych informacji.


W następnym artykule na ten temat "moe-online" opublikowała opinię duchownego RCP [Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej] Jewgienija Liszczeniuka - diecezjalnego eksperta ds. sekt należącego do RSCNRS [Rosyjskie Stowarzyszenie Centrów Nauki o Religiach i Sektach - przyp. tłum.] prowadzonego przez znanego działacza antysekciarskiego ruchu w Rosji (antykultystę) Aleksandra Dworkina. Duchowny oznajmił, że oskarżeni o przestępstwo, nie mogą być Świadkami Jehowy, a być może nawet nie są związani z żadną zarejestrowaną organizacją." W tym samym czasie duchowny-antykultysta twierdzi: "Można powiedzieć (...), że należeli do jakiegoś radykalnego lub ekstremistycznego ruchu". Prawda, że ​​ten sam duchowny wyraża przeciwną opinię: "... chociaż, najprawdopodobniej to po prostu jakaś chora religijność".

Gazeta cytuje również wypowiedź przewodniczącego Świadków Jehowy (ŚJ) w Woroneżu, Igora Aleksiejewa, który oświadczył, że podejrzani popełnienia tej zbrodni nigdy nie należeli do jego organizacji. Jak zauważa "moe-online", przewodniczący ŚJ w Woroneżu przyznał, że " do tego mieszkania „rzeczywiście przyszedł kiedyś ich przedstawiciel".

W oddziale Rosyjskiego stowarzyszenia studiów religijnych w Woroneżu (WO RSSR) korespondentowi "Portalu-Credo.Ru" oznajmiono, że lokalny oddział przygotowuje specjalne oświadczenie w związku z tragedią i wzywa media, przedstawicieli władzy, wierzących różnych wyznań i obywateli do powstrzymania się od rozpowszechniania przedwczesnych sensacji, ponieważ niesprawdzona informacja może się stać źródłem destabilizacji sytuacji i doprowadzić do nowych tragedii.

Świadkowie Jehowy podkreślili w oddziale Rosyjskiego stowarzyszenia studiów religijnych w Woroneżu (WO RSSR), że „nie praktykują egzorcyzmów, nie używają żadnej ‘wody święconej’ i aby się zapoznać z tymi prostymi prawdami, wystarczy zajrzeć do przewodników opublikowanych jeszcze w czasach sowieckich". Tym, którzy koniecznie chcą się posługiwać opiniami prawosławnymi, woroneżscy eksperci religijni sugerują powrót do metod prawosławnej kwalifikacji ruchów religijnych, funkcjonującej w Rosji jeszcze przed rewolucją, która, jak zauważył  WO RSSR, „były - w przeciwieństwie do współczesnego antykultyzmu - wolne od upolitycznienia.” 

„Świadkowie Jehowy, zgodnie z przedrewolucyjną klasyfikacją prawosławną (w tamtym czasie byli oni nazywani Badaczami Pisma Świętego), reprezentowali tendencje racjonalistyczne, co samo w sobie wyklucza pretensje kierowane dziś pod ich adresem" - podkreślono w Woroneżskim oddziale RSSR.źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=81872&topic=665
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)