NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

środa, 26 maja 2010

Obława na Świadków Jehowy w Czelabińsku. Jak to było? Relacje świadków.


12 maja 2010 organy ścigania miasta Czelabińsk dokonały 11 przeszukań w prywatnych mieszkaniach, w miejscach pracy i w budynkach kultu religijnego Świadków Jehowy. Ponieważ samo istnienie oficjalnie zarejestrowanego Lokalnego Związku Wyznaniowego (LZW) Świadków Jehowy zostało wyjaśnione tylko w toku dochodzenia, wydaje się, że organy ścigania nie wiedziały o tym, iż Świadkowie Jehowy z Czelabińska w 2007 r. wygrali sprawę w Europejskim Trybunale Praw Człowieka, sprawę, dotyczącą zerwania spotkania religijnego przez urzędników państwowych, które miało miejsce w 2000 r.
W decyzji dotyczącej tej sprawy ETPC czytamy: "Bezspornym jest fakt, że wspólne badanie i dyskusja na temat tekstów religijnych przez członków społeczności Świadków Jehowy – jest charakterystyczną formą praktykowania ich religii oraz przeprowadzania spotkań religijnych i uczenia się". 
Oto, w jaki sposób rozgrywały się wydarzenia 12 maja 2010 roku zgodnie z relacją prasowego biura Administracyjnego Centrum Świadków Jehowy w Rosji:

1. O godzinie 7:00 inspektor Sannikowa razem z dwoma oficerami operacyjnymi przybyła do mieszkania Świadka Jehowy W. Gruzkowej, która była w domu z dwójką dzieci, w wieku 4 i 7 lat. W celu znalezienia postronnych świadków przeszukania, milicjanci zaczęli dzwonić do mieszkańców na klatce schodowej z krzykiem "Rewizja u sąsiadów". Podczas rewizji została zabrana literatura do studiowania Biblii. Pierwsze co zrobili, to zabrali przerażonej kobiecie telefon i nie pozwoli do nikogo dzwonić. Musiała prosić milicjantów, aby pozwolili jej chociażby zadzwonić do administracji przedszkola i poinformować, że nie może przyprowadzić dziecka. Kobiecie zabrali wszystkie zeszyty, notatniki, pamiętniki. Podczas gdy śledczy odwracał uwagę gospodyni pozostali oficerowie i postronni świadkowie byli zajęci przeszukiwaniem drugiego pokoju.2. O godzinie 7:30 funkcjonariusz komisji śledczej prokuratur A. Kołow i czterech oficerów wydziału do walki z ekstremizmem przyszło do domu Świadka Jehowy W. Kożuszki. W domu była tylko jego żona z synem, która powiedziała, że boi się otworzyć drzwi nieznanym mężczyznom. Jednak grożąc wyłamaniem drzwi zmusili ja do otwarcia. Funkcjonariusze pokazali jej nakaz sądowy (odmówili wydania kopii) i przystąpili do rewizji. Mąż, gdy się dowiedział o tym, co się dzieje, musiał opuścić miejsce pracy w Kombinacie hutniczym i wrócić do domu. Została zarekwirowana cała literatura, która była w domu. Żona i syn byli bardzo przerażeni. Chłopiec dostał wysokiej temperatury, lekarz zdiagnozował szok.


3. O godzinie 7:00, kiedy Świadek Jehowy A. Starcew szedł do pracy, został zatrzymany na klatce schodowej przez kilku mężczyzn. Bez okazania dokumentów oni przeszukali go i skonfiskowali wszystkie książki, telefony, komputer, karty pamięci i inne przedmioty osobiste. Podczas konfiskaty mienia było obecnych dwoje postronnych świadków: kobieta w nietrzeźwym stanie i kobieta bedąca pod obserwacją 
kliniki psychiatrycznej. Przeszukanie zakończyło się po 5 godzinach. 

4. O godzinie 10:25 śledczy A. Frołow, wraz z funkcjonariuszem FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa, przyp. tłum.) i trzema oficerami operacyjnymi przybyli do domu Świadka Jehowy W. Rumjancewa, mieszkającego razem z dorosłą córką. Przedstawiono im postanowienie sądu o przeprowadzeniu rewizji. Rewizja trwała blisko 6 godzin. Zostały zabrane wszystkie książki, jakie były w domu jak również rzeczy osobiste - notebook i telefon.

5. O godzinie 12:00 do domu, gdzie wraz z 83-letnią matką mieszka Świadek Jehowy E. Muchacziow, przybył funkcjonariusz prokuratury A. Kołow z dwoma oficerami operacyjnymi i dwoma postronnymi świadkami. W domu była tylko starsza pani, która przestraszyła się natarczywego pukania do drzwi i krzyków mężczyzn ubranych po cywilnemu. Nie otworzyła im drzwi i schowała się w mieszkaniu, dopóki milicja nie wezwała jej syna i nie weszli, aby przeprowadzić rewizję. Skonfiskowano całą literaturę, po czym śledczy zostawił wezwanie do stawienia się w komisariacie w ciągu kilku dni.

6. O godzinie 7:00 operacyjny oddział przybył do mieszkania Świadka Jehowy, S. Karpuszenki. Pokazano mu postanowienie sądu o przeprowadzeniu rewizji w mieszkaniu, ale nie dano mu kopii. Również nie pozwolono mu wezwać prawnika. Zabrano niemal wszystkie książki, komputer, notatniki, książki telefoniczne. Przeszukanie trwało 9 godzin.

7. Następnie o godzinie 16:00, W. Karpuszenko został dostawiony do budynku kina "Kirowiec", gdzie kilka zborów Świadków Jehowy wynajmuje pomieszczenie dla prowadzenia religijnych spotkań. Na podstawie decyzji śledczego (wydać kopię odmówiono) pomieszczenia zostały przeszukane. Znaleziono i skonfiskowano: 1 śpiewnik, 1 czasopismo, kilka egzemplarzy ulotki "Czy historia może się powtórzyć? Pytanie do Rosjan" (traktat przedstawiający fakty religijnego prześladowania Świadków Jehowy).

8. Jednocześnie, o godzinie 18:00 bez wiedzy W. Karpuszenki w jego miejscu pracy (warsztat zegarmistrzowski w Centrum Targowym "Gostinnyj Dwor") dokonano przeszukania. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób to zostało przeprowadzone i co było zabrane. W. Karpuszence nie przedstawiono żadnych dokumentów.

9. W tym samym czasie o godzinie 18:00, S. Karpuszenko doprowadzono do prokuratury dzielnicy Traktorozawodskaja, gdzie był przesłuchiwany przez 3 godziny i 40 minut, przez śledczego i funkcjonariusza FSB z wydziału do walki z ekstremizmem. Został zwolniony o 21:40, a jego zatrzymanie trwało prawie 15 godzin.

10. O godzinie 7:30 funkcjonariusze organów ścigania wraz z OPM (Oddziały Prewencji Milicji przyp. tłum.) przybyli do Sali Królestwa Świadków Jehowy na ul. Sierowa 19 należącej do LZW. Widząc, że w budynku są tylko dwie starsze kobiety, Oddziały Prewencji odjechały, a milicja przystąpiła do rewizji pomieszczenia - bez przedstawiciela właściciela. Przerażonym kobietom zabrano telefony komórkowe i zakazano im komukolwiek mówić o tym, co się tam wydarzyło. Nie wiadomo, czego milicja szukała, no zaglądali za kaloryfery a nawet za muszle klozetowe. W związku z tym, że nic nie znaleźli, postanowili wziąć aparaturę wideo, przystosowaną do prowadzenia spotkań religijnych niesłyszącej wspólnoty wierzących – dokładnie tej samej wspólnoty, która wygrała sprawę w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w związku ze zrywem spotkania religijnego. (Przypomnijmy, że 16 kwietnia 2000 na spotkanie religijne tej społeczności, przyszła komisarz Regionalnej Komisji Praw Człowieka, dwóch wyższych oficerów milicji i jeszcze jedna osoba. Zażądali, aby zakończyć spotkanie, a nawet wyłączyli światło, tym samym pozbawiając osoby niesłyszące także możliwości widzenia. Wspólnota, nie znajdując zrozumienia w rosyjskich sądach, złożyła skargę w Strasburgu i wygrała).

11. O godzinie 15:00 śledczy R. Sakajew i dwóch funkcjonariuszy operacyjnych przybyło do budynku na ulicy Sołnecznaja 6, gdzie zbory Świadków Jehowy wynajmują jeszcze jedno pomieszczenie na spotkania religijne. Znajdującym się w pomieszczeniu dwóm kobietom pokazano decyzję prowadzącego dochodzenie o przeprowadzeniu rewizji (odmówili wydania kopii). Pod nieobecność właściciela i najemcy lokalu przeprowadzono rewizję. Zabrano kilka broszur i płyt DVD.

12. O godzinie 16:00 śledczy zażądał otwarcia drzwi do pomieszczenia biurowego w budynku na ulicy Sołnecznaja 6. Dyrektor firmy, która wynajmuje biuro, zażądał postanowienia, które natychmiast zostało wypisane przez śledczego (odmówił on wydania kopii). Rewizja w biurze trwała 6 godzin. Zarekwirowano sporą partię nowych wydawnictw których, wbrew rozpowszechnianej informacji, nie może być uznana za "ekstremistyczną" chociażby ze względu na to, że dopiero co je opublikowano.

Wydarzenia opisał Iwan Bielienko


źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=77905
tłumaczenie: Ivan Petrov                           korekta rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)