NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

wtorek, 11 maja 2010

"Świadkowie Jehowy i scjentolodzy – nie są sektami, są to dobrze znane ruchy religijne" – Ludmiła Aleksiejewa

Przewodnicząca Moskiewskiej Grupy Helsińskiej Ludmiła Aleksiejewa: "Świadkowie Jehowy i scjentolodzy – nie są sektami, są to dobrze znane ruchy religijne, w wielu krajach działają otwartcie i nie są prześladowane"


Portal-Credo.Ru: Ludmiło Michajłowna, niedawno Federalna Służby Nadzoru Łączności, Technologii Komunikacji i Mediów (Roskomnadzor) podał informację o zakazie dystrybucji w Rosji czasopism Świadków Jehowy "Strażnica" i "Przebudźcie się!"

 Ludmiła Aleksiejewa: Jako publikacji ekstremistycznych?

- W decyzji nie było napisane "ekstremistyczna" dlatego, że nie było orzeczenia sądu w sprawie uznania czasopism za ekstremistyczne. Były decyzje dotyczące niektórych artykułów w tych czasopismach. Część zarzutów rostowskiej prokuratury w sprawie uznania materiałów  za ekstremistyczne odrzucono, ponieważ nie wszystkie materiały publikowane w "Strażnicy" określono tym mianem. Mając na uwadze powyższe, jak możne Pani skomentować całkowity zakaz dystrybucji tych czasopism?


- Mogę skomentować to jako odrodzenie cenzury, której - można powiedzieć - nie było od czasów Związku Radzieckiego. Była autocenzura i niestety obecnie mamy autocenzurę i ciche rozporządzenia ostrożnych przełożonych, ale cenzury jako takiej nie było, a tutaj mamy czystą cenzurę.

- Jak Pani sądzi, co powinno zrobić w tym przypadku kierownictwo Świadków Jehowy w Rosji?


- Myślę, że powinni iść do sądu. Chociaż, niestety, mamy taki sąd, że on może zamknąć oczy na nadużycia tego organu, który rości sobie prawo do cenzury. Niemniej jedynym sposobem, żeby z  tym walczyć, to podać sprawę do sądu. I - oczywiście - kształtowanie opinii społecznej na ten temat w kraju i za granicą.

- Przy okazji, prawo do cenzury rości sobie nie tylko Roskomnadzor. Mieliśmy bardzo ciekawą sytuację w Surgucie, kiedy tamtejsza  prokuratura Transportowa wraz ze Służbą Celną na przejściu granicznym skonfiskowała partie literatury scjentologów uznając, że może mieć ona charakter ekstremistyczny. Oznacza to, że w roli cenzora wystąpiła Służba Celna.


- Jak Pan widzi, niestety do roli cenzora pretendują najróżniejsze organizacje i instytucje. Ale tylko Bóg wie, do czego to może doprowadzić. I jedynym sposobem walki z tym - jest kształtowanie świadomości społecznej. To właśnie opinia społeczna spowodowała, że billboardy z portretem Stalina w Dzień Zwycięstwa w Moskwie nie zostały wystawione. Władze chciały, ale opinia publiczna była taka, że nie ośmieli się. Podobnie i w tym wypadku to od nas zależy, czy cenzura będzie się rozprzestrzeniać, czy ją powstrzymamy.

Niestety, te zakazy związane z cenzurą dotyczą Świadków Jehowy i scjentologów, do których opinia publiczna jest uprzedzona i uważa ich za "szkodliwe sekty.". Opinia ta, oczywiście, jest błędna. Dlatego, że Świadkowie Jehowy i scjentolodzy – nie są sektami, są to dobrze znane ruchy religijne, w wielu krajach działają otwartcie i nie są prześladowane. U nas są zarejestrowane wspólnoty zarówno Świadków Jehowy, jak i scjentologów i w niczym nie naruszają oni prawa.

Niestety u nas opinia publiczna jest zwrócona przeciw tym religiom. Dlatego wątpię w to, że reakcja opinii publicznej przeciwko cenzurze w związku z tą sytuacją będzie wystarczająco skuteczna. To oznacza dla nich, że jedyną możliwość, udać się do sądu.

- Mogą zwrócić się i do naszego sądu i w Strasburgu, ale tam sprawy ciągną się bardzo długo.


- Tak, niestety tak jest.

- A poza tym, co by Pani doradziła scjentologom? Większa część zakazanej literatury - to chyba ich doktrynalne książki. Będą mieli trudności w swojej pracy misyjnej. Nawiasem mówiąc, nadal nie mają listy publikacji, które zostały zakazane, ponieważ na proces nikogo ze scjentologów nie wpuszczono. Była tylko jedna strona, strona oskarżyciela - prokuratury. Ze strony obrony nie było nikogo – ich po prostu fizycznie nie wpuścili. Można to faktycznie nazwać "procesem inkwizycji".


- No właśnie. To nie jest sąd, jest to parodia sądu. W tym przypadku mogę tylko ubolewać, że żyjemy w kraju z takim sądem i nie tylko scjentolodzy, ale i Świadkowie Jehowy cierpią z tego powodu. 

dla "Portalu-Credo.Ru"
rozmawiał Władimir Ojwin

tłumaczenie: Ivan Petrov                                             korekta: rikardo

informacja dodatkowa [przyp. tłum.]

Moskiewska Grupa Helsińska powstała w 1976 roku z inicjatywy dysydentów, skupionych wokół Andrieja Sacharowa. Postawiła sobie za cel monitorowanie przestrzegania przez ZSRR międzynarodowych standardów w dziedzinie praw człowieka, do czego kraj ten zobowiązał się, podpisując w 1975 roku w Helsinkach Akt Końcowy Konferencji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Wśród jej założycieli była również Ludmiła Aleksiejewa. 

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)